Яку техніку обов’язково потрібно вимикати з розетки, а яку ні

Багато людей не виймають прилади з розетки після завершення їхньої роботи. Чи правильно це? І чому потрібно витягувати вилку з розетки?

Пристрій, увімкнений у мережу, споживає енергію, навіть якщо його не використовують, тому прилади економічніше знеструмлювати, особливо якщо ви хочете зберегти сімейний бюджет, інформує Ukr.Media.

Інша причина виймання вилки з розетки — безпека, дрібні коливання електроенергії не несуть жодної шкоди, але якщо напруга різко підвищиться, техніка вийде з ладу, а стрибок має бути понад 1000 вольт — таке можливе під час грози, коли блискавка потрапить у ЛЕП.

Якщо ви кудись їдете на тривалий час — електроприлади потрібно знеструмити, так ви вбережете техніку від загоряння під час стрибка напруги, а дім — від пожежі. Ризик зростає під час використання дешевих неякісних пристроїв із низьким ступенем захисту від коливань напруги.

Які прилади обов'язково відключати?

 • Праска — якщо вона не оснащена функцією автовимкнення, прилад може пропалити тканину і викликати пожежу.
 • Обігрівач — це один із найбільш "ненажерливих" приладів, який не можна залишати без нагляду і довго тримати увімкненим.
 • Фен — невелика несправність здатна викликати замикання в електропроводці.
 • Смартфон — після його повного заряджання тривале підключення до мережі загрожує псуванням акумулятора.
 • Електробритва і щітка — заряджаючись у вологій ванній, підвищують ризик короткого замикання.
 • Пилосос — прилад використовується недовго і вмикається не щодня, а ось протягнутий по підлозі дріт від розетки підвищує ризик травми, і псує інтер'єр.
 • Які відключати не потрібно?

  Прилади, які працюють у цілодобовому режимі, — це холодильник, роутер і кондиціонер. Виробники виготовляють цю техніку з розрахунком на те, що вона працюватиме цілодобово.

  Щоб переконатися у своїй безпеці, прочитайте інструкцію до приладу, в ній буде вказано, чи потрібно відключати пристрій.

  Інструкція — головний документ, яким варто керуватися під час використання техніки.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *