Багато господинь знають про проблему, коли після прання річ сідає, інформує Ukr.Media.
А чому це не використовувати з користю? Якщо розтягнулася річ, її можна випрати, щоб вона сіла.
Що потрібно знати
У мережі можна зустріти сотні універсальних прийомів і рекомендацій. Однак важливо виділити ключовий факт: тканина може відрізнятися своїм складом і іншими параметрами.
Щоб підібрати вірний спосіб, в першу чергу потрібно визначити ключові параметри, в іншому разі річ можна просто зіпсувати або не вийде досягти бажаного результату.
Що потрібно від людини
1) визначити тип тканини. Для цієї мети потрібно дивитися на бирку.
2) мати сучасну пральну машину. Можна все спробувати зробити вручну, проте процес може відняти забагато часу.
3) купити порошок, який підходить для певного типу тканини.
4) створити контрастні температури в процесі прання.
5) мати праску і миску.
6) також необхідно підготувати махрові рушники потрібного розміру. Вони важливі, так як допомагають швидко просушити мокру річ.
Коли перерахований інвентар буде підготовлений, можна приступати до усадки речей.
Бавовняний одяг
Бавовна схильна до розтягування. Як показує практика, бавовна починає розтягуватися з часом, і зупинити цей процес неможливо. Найцікавіше, що бавовну можна назвати невибагливим матеріалом, який можна швидко відновити.
Простий спосіб — це прання при температурі 60 градусів і середніх оборотах. Після прання бавовну необхідно швидко просушити і на цьому етапі слід зупинитися детальніше. Якщо бавовну не просушити, вона почне швидко розтягуватися. Сушка повинна виконуватися при високій температурі. Якщо пральна машина не може впоратися із завданням, потрібно дістати річ і покласти її на джерело тепла.
Також для бавовни можна застосовувати контрастну температуру. Суть методу: річ поміщається в гарячу воду на 10 хвилин, а далі занурюється в крижану. Після цього потрібно віджати річ, покласти на рівній поверхні і накрити махровим рушником.
Неприпустимо розвішувати річ, адже через це вона почне розтягуватися.
Вовняна тканина
Вовняний одяг також легко стягнути. Можна пробувати контрастний метод, звертаючи увагу на рекомендації виробника. Важливо оглянути бирку і помістити річ в воду, яка на 20 градусів вище рекомендованої. Далі потрібно її помістити в крижану воду на кілька хвилин і добре просушити.
Сушка повинна завжди виконуватися відповідально. Якщо вовняні речі будуть довго сохнути, волокна за підсумком почнуть розтягуватися. Сушити обов'язково в горизонтальному положенні. Також фахівці радять трохи стискати річ в процесі прання.
Джинсовий одяг
З джинсовим одягом завжди складніше. А якщо говорити про стрейчевий матеріал, то він не піддається усадці. Для усадки джинси потрібно прати при максимально високій температурі. При цьому слід враховувати, що під час прання при високій температурі тканина може змінити свій колір.
Для джинсових речей можна використовувати контрастний метод. Суть: потрібно укласти річ в гарячу воду, коли вона охолоне, перекласти в холодну. Після цього річ потрібно дістати і повісити на гарячу батарею.
Джерело: ukr.media