Міжнародна група вчених із Тюбінгенського університету (ФРН) провела нове дослідження стоянки Джебель Фая, розташованої на території Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), інформує Ukr.Media.
За допомогою археологічних і палеокліматичних методів вчені виділили чотири різні етапи заселення території Джебель Фая в період між 210 і 120 тисячами років тому. Людина епохи палеоліту залишила сліди у шарах, що датуються 210, 170, 135 та 125 тисячами років тому. Найбільший інтерес для вчених мають сліди людей, які заселяли стоянку 170 тисяч років тому.
Справа в тому, що цей період на Аравійському півострові традиційно вважається надзвичайно сухим, що мало перешкодити присутності людини в регіоні. Як вважають автори дослідження, ранні людські групи могли вижити, завдяки, зокрема, короткочасним періодам підвищеної вологості та мозаїчним ландшафтам півострова. Вчені наголошують, що Джебель Фая є ключовим районом для вивчення деталей еволюції взаємозалежності людини та навколишнього середовища.
Відкриття дозволяє припускати, що на півострові можна знайти ще більше свідчень про переселення людини епохи палеоліту з Африки в більш сухі періоди.
"Складні взаємозв'язки між людьми, кліматом і навколишнім середовищем вимагають ретельної переоцінки, особливо у світлі наших висновків", — підсумував професор Адріан Паркер, який керував реконструкцією палеосередовища.
Джерело: ukr.media