Деякі люди можуть чути кольори, бачити звуки, та смакувати слова

Так, те, що ви читаєте, це правда. Деякі люди чують кольори, бачать звуки та смакують слова – і це навіть не всі неймовірні відчуття, які переживають люди із синестезією, інформує Ukr.Media.

Синестезія – це тип зв'язків в головному мозку, в результаті якого одне відчуття призводить до одночасної активації іншого – наприклад, слухаємо певні звуки і, як наслідок, бачимо певні кольори. Однак цей стан не слід плутати з розладом. Швидше за все, це результат посилених нейрональних зв'язків.

"Мозок пропускає одне відчуття, яке одночасно активізує інше почуття. Первинне відчуття може активізувати вторинне відчуття. Дослідження відзначили близько 60 типів або варіацій синестезії.

За словами Лаури Лайнбаргер, психолога та консультанта, вся дисертація може бути написана лише на одному типі синестезії, але ось деякі з найбільш поширених її видів:

  • графемо-кольорова синестезія (букви і цифри з кольором),
  • хроместезія (звуки з кольором), синестезія просторової послідовності (числа в просторі),
  • числова форма синестезії (ментальна карта чисел),
  • слухово-тактильна синестезія (звуки і тілесні відчуття),
  • порядкова лінгвістична персоніфікація (цифри, букви, послідовності і слова з особистістостями),
  • синестезія дзеркального дотику (почуття чогось після того, як хтось зробив щось іншому, тобто почуття дотику до руки, коли ви побачите чужу руку),
  • лексико-смакова синестезія (смаки або незвичайні відчуття через слова, наприклад, коли я бачу креветку, то на смак вона "пружна").

Поширеним типом синестезії є вищезгадана порядкова лінгвістична персоніфікаційна синестезія, що пов'язує числа і букви з особистістю. "Якщо я бачу номерний знак на автомобілі, я не бачу лише знак, я бачу окрему індивідуальність для кожної літери і цифри", – розповіла Тене Меддокс, старший письменник TechRepublic.

"Вони танцюють у моїй голові, на задньому плані, без того, щоб я повністю це зрозумів. Це те ж саме, коли я бачу слова. Це перша буква, яка виділяється найбільше, і я бачу, що особистість оживає перед моїми очима. Це не відволікає мене, однак це просто те, як мій мозок влаштований, і я обробляю цю інформацію разом з усім іншим," – каже Меддокс.

Рідша варіація синестезії – дзеркально-дотична синестезія, що відбувається приблизно у двох зі 100 людей. Джоель Салінас, доктор медичних наук, невролог у лікарні штату Массачусетс і Гарвардській медичній школі, а також автор книги "Дзеркальний дотик: записи від лікаря, який може відчути вашу біль", розповідає як це – бути лікарем із дзеркальним дотиком.

"Ви можете тільки собі уявити, як така здатність може проявляти себе у лікарні, іноді це може бути справжнім викликом, але це також допомагає мені допомагати іншим", – говорить Салінас. Нещодавно, під час одного з моїх обходів, я розгубився, побачивши молоду жінку, яка почала активно боротись. Коли я продовжував виконувати стандартні маневри для проведення тестів, щоб перевірити рівень її збудження та уваги, моє тіло віддзеркалювало її рухи – її краплі поту, її зморшкуватий лоб і гримасу."

"Для мене це нормальний досвід, але я помічаю незвичайне відчуття в грудях, яке я не можу стримати", – продовжує Салінас. "Я рекомендую зробити спеціальну комп'ютерну томографію її грудей, щоб краще подивитися. Незабаром після цього приходять результати її дослідження. Вони виявляють тромби в легенях. Без мого дзеркального дотику, я б, напевно, пропустив це. "

Ось такі неймовірні історії людей з цією дивовижною здатністю, які навчились сприймати світ зовсім не так, як це робить більшість людей.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *