Зеленський вніс до Ради законопроєкт про демобілізацію строковиків

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №11035 про звільнення в запас строковиків після завершення терміну військової служби під час воєнного стану. Законопроєкт позначений як невідкладний.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Наразі текст законопроєкту на сайті парламенту відсутній. Законопроєкт направили на розгляд керівництву Ради та комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
  • За даними «Інтерфакс-Україна», у пояснювальній записці до законопроєкту сказано, що глава держави пропонує унормувати під час дії в Україні воєнного стану можливість звільнення в запас військовослужбовців, які відслужили встановлені строки строкової військової служби. Це дасть змогу відправити в запас військовослужбовців, які відслужили встановлені строки строкової військової служби у 2024 році.
  • Згідно із запропонованими змінами, військовослужбовці-строковики, строк служби яких закінчився під час дії воєнного стану та службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються зі служби в запас «у строки, визначені указом президента України».
  • Народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що депутати можуть розглянути цей законопроєкт уже у пʼятницю, 23 лютого.

Контекст

3 березня 2022 року Законом України був затверджений Указ президента від 24 лютого 2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію». Він набув чинності й застосовується від дня фактичного початку воєнних дій – 24 лютого 2022 року. 

Наразі призов на військову службу відбувається за мобілізацією. а нові призови на строкову службу не проводяться, у жовтні 2022 року Рада скасувала призов на строкову службу під час воєнного стану. Однак на службі залишаються строковики, призвані до воєнного стану.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *