Засідання Ради Україна-НАТО відбудеться 28 серпня на прохання Києва

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг скликає засідання Ради Україна-НАТО в середу, 28 серпня, на прохання Києва. Про це повідомила 27 серпня речниця військового альянсу Фарах Дахлалла, пише Reuters.

Після масованого обстрілу 26 серпня українська влада закликала союзників дозволити використання далекобійної зброї на територію країни-агресорки.

Деталі

  • Засідання відбудеться на рівні послів, сказала речниця НАТО. «Очікується, що міністр оборони України Рустем Умеров поінформує членів Альянсу через відеозвʼязок про ситуацію на полі бою та пріоритетні потреби в силах і засобах», – повідомила вона.
  • Засідання відбувається після нещодавніх хвиль потужних російських ударів по українському цивільному населенню та інфраструктурі, зазначила Дахлалла в електронному повідомленні. 
  • «Члени НАТО надали значну підтримку українській протиповітряній обороні і вони налаштовані на подальше зміцнення обороноздатності України», – додала вона.

Контекст

Рада Україна-НАТО була створена минулого року для тіснішої координації між Альянсом і Києвом. Засідання Ради зазвичай відвідують посли країн-членів НАТО і українські урядовці. 

26 серпня Росія завдала наймасованішого авіаобстрілу України. Загалом ворог використав 236 засобів авіаураження: 127 ракет і 109 ударних безпілотників. Силам оборони України вдалося збити 201 ціль: 102 ракети та 99 БпЛА. 

Більше ракет було лише 24 лютого 2022-го – в перший день повномасштабного вторгнення Росії: 160 одиниць. 

Forbes Ukraine оцінює вартість атаки в $1,2–1,3 млрд, що є рекордним показником за весь час повномасштабної війни.

Повітряна тривога 26 серпня стала однією з найдовших за весь час повномасштабного вторгнення Росії.

Після російської атаки 26 серпня президент Володимир Зеленський та міністр оборони Рустем Умєров наголосили, що Україні потрібні додаткові системи ППО, а також усунення обмежень на далекобійність.

Коментуючи заклик президента Зеленського щодо зняття обмежень на далекобійні удари по Росії, радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі заявив, що змін у цих принципах наразі немає.

Україна представить адміністрації Джо Байдена список цілей на території Росії, по яких вона могла б вдарити американською далекобійною зброєю. Це остання спроба переконати Вашингтон зняти обмеження, повідомила напередодні Politico з посиланням на джерела.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *