У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11492, яким Кабінет Міністрів пропонує заборонити поширювати та використовувати програмні й інформаційні ресурси, що створені російськими компаніями. Про це йдеться у відповідній картці законопроєкту. Досі представники уряду не уточнювали, які саме продукти російського походження підлягатимуть забороні.
Як «Повернись живим» управляє репутацією та будує стосунки із державою і бізнесом? Як побудовано процеси всередині фонду, які стимули та мотивація живлять команду? Як досягається абсолютна прозорість? Дізнайтеся від директора БФ Тараса Чмута вже 23 серпня на форумі «Майстри добра» у Львові. Долучайтеся!
Ключові факти
- Законопроєкт №11492 був ініційований Кабміном 16 серпня 2024-го. Йдеться про посилення санкцій проти російських цифрових продуктів. Законопроєкт розробила Держспецзвʼязку за завданням Ради національної безпеки та оборони, повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров у Telegram.
- Проєктом закону пропонують заборонити програмні продукти, які розробили: компанії чи особи з підсанкційних держав; компанії, часткою статутного капіталу яких володіє підсанкційна держава; компанії, що перебувають під контролем іноземних компаній чи людей, які здійснюють терористичну діяльність; особи, які незалежно від країни їхнього походження підпадають під санкції; з використанням вихідного коду інших підсанкційних продуктів.
- «Українські компанії не зможуть користуватися програмами, які створили в Росії або пов’язані з нею компанії, – написав Федоров у Telegram. – Також заблокують сайти й сервіси, що загрожують нацбезпеці». Це означає, що юридичним особам буде заборонено використання програм, створених у країнах-агресорах або повʼязаних з ними компаніях, повідомляла пресслужба Держспецзвʼязку 16 серпня у Telegram.
- Очікується, що реалізація законопроєкту підвищить рівень кіберзахисту інформаційно-комунікаційних систем держави, йдеться у пояснювальній записці.
Контекст
Згідно з дослідженням платформи Ringostat, яка входить у Netpeak Group, запити українського бізнесу на встановлення російських CRM-систем зменшилися з 2021-го (73%), але досі становлять 14%. На українські CRM-системи попит зріс з 5% до 53%, а на системи інших країн – з 23% до 33%.
Крім того, з 2021-го частка компаній, які використовують CRM-системи із РФ, зменшилася більш ніж у чотири рази (із 73% у 2021-му). Однак російські CRM все ще використовує чимало компаній – 17%.