ПАТ «Укрнафта» спільно з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА) звернулись до Антимонопольного комітету із заявою щодо отримання дозволу на концентрацію, аби повноцінно розпочати управління активами групи «Татнєфть». Про це йдеться у прессрелізі «Укрнафти».
Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, McDonald’s, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.
Ключові факти
- Розпорядженням уряду «Укрнафті» були передані в управління низка активів «Татнєфті», на які накладено арешт у кримінальному провадженні. Йдеться про більш ніж 110 об’єктів різного типу (автозаправні комплекси, нафтобази, інші господарські приміщення), що розміщені на території Полтавської і Харківської областей.
- Стан більшості обʼєктів є незадовільним, що не дозволяє вести там господарську діяльність з безпечного продажу нафтопродуктів, заявила «Укрнафта».
- Частина активів – це просто земельні ділянки, де потрібно буде будувати нові заправки, та зруйновані АЗС, що потребують реконструкції, а то й нового будівництва, йдеться у повідомленні.
- Із 70 АЗС мережі «Татнєфть» можуть працювати близько 15. Аналогічна ситуація з непрацюючими нафтобазами, заявила «Укрнафта».
- Компанія наголосила, що необхідні значні зусилля для відновлення цих АЗС, тому «Укрнафті» доведеться розглядати кожен випадок окремо, щоб розрахувати необхідний рівень інвестицій та строки їх повернення.
- Договір управління активами знаходиться на фінальній стадії погодження між АРМА та «Укрнафта», зазначила компанія.
Контекст
У червні 2021 року ТОВ «Татнафта-АЗС-Україна» заявляла про плани оптимізувати та розвивати роздрібні продажі пального. «Татнафта» тоді вирішила продати 31 АЗС та сім нафтобаз у Харківській та Полтавській областях. Загалом російській «Татнєфті» в Україні належало 91 АЗС, девʼять нафтобаз та одна ДПС у Харківській та Полтавській областях.
У травні 2022 року було накладено арешт на рухоме та нерухоме майно, рахунки та корпоративні права групи компаній російської «Татнєфті» в Україні. Йшлося про 115 об’єктів нерухомого майна: нафтобази, заправні станції, нежитлові будівлі, земельні ділянки та 118 бензовозів і автомобілів. Слідство на той момент оцінювало вартість корпоративних прав підприємств та рухомого майна в близько 400 млн грн.
У червні того ж року активи групи компаній російської «Татнєфті» було передано в управління АРМА.