Український коридор. Із портів Великої Одеси у лютому експортували рекордні 8 млн т вантажів

Вантажообіг портів Великої Одеси у лютому склав 8 млн т, з яких 5,2 т – продукція українських аграріїв, повідомило Міністерство відновлення. Це рекордні показники експорту не лише українським коридором, а й під час повномасштабного вторгнення.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • За даними міністерства, Україна поступово наближається до довоєнних показників експорту через ці порти. 
  • Наразі понад 90% всього агроекспорту йде через порти Великої Одеси та Дунайські порти. 
  • З початку роботи українського коридору майже 28 млн т вантажів отримали 42 країни, з яких 19 млн т – це зернові та олійні.

Контекст

За підсумками 2023 року Україна наростила обсяги експорту на 112 000 т, до майже 100 млн т товарів. Водночас у вартісному вимірі показник впав на 18,7%, до $35,8 млрд.

Україна у січні цього року експортувала товарів морським шляхом на $1,9 млрд, що на 11% більше, ніж у грудні 2023 року. Загалом у січні було експортовано товарів на $3,4 млрд, що на 6,9% більше, ніж у грудні 2023 року. 

За даними Мінекономіки, у січні Україна вийшла на рекордний за час широкомасштабного вторгнення показник фізичних обсягів експорту – 12 млн т продукції. З них 8,7 млн т було вивезено морським транспортом.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *