Україна створила щонайменше 10 аналогів популярного китайского цивільного квадрокоптера DJI Mavic, що є найпоширенішими дронами на фронті, повідомив Forbes Ukraine міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін 9 листопада під час льотних випробувань.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Вісім українських виробників розробили власні моделі найпопулярнішого дрона на фронті та мають можливість виробляти їх масово.
- Пройти всі необхідні сертифікації та кодифікації, щоб дрони могло закуповувати Міністерство оборони, поки змогли вже два виробники, зокрема дрону «Шмавік», зазначив Сметанін.
- За його словами, у короткотерміновій перспективі вітчизняні виробники не зможуть замінити увесь флот DJI Mavic, який зараз використовують українські захисники.
- Але Україна прагнутиме максимально зменшувати закупівлі закордонних аналогів і переходити на вітчизняні зразки, додав міністр стратегічних галузей промисловості України. «Це знизить залежність від іноземних закупівель та залишить значну частину коштів всередині країни», – пояснив Сметанін.
дрон PD10ND, фото Уляна Букатюк
дрон WIY Kruk, фото Уляна Букатюк
дрон Ptakh-S, фото Уляна Букатюк
дрон Zoom, фото Уляна Букатюк
дрон YAUTJA, фото Уляна Букатюк
Контекст
У 2024-му Україна зможе виготовити 1 млн дронів або навіть більше, заявляв віцепремʼєр Михайло Федоров. Коментуючи заяву президента Володимира Зеленського, який оголосив план на виробництво Україною 1 млн дронів для ЗСУ, Федоров зазначив, що ця цифра є «достатньо реалістичною».
Крім мільйона FPV-дронів, Україна спроможна виробити в 2024-му більш ніж 10 000 ударних дронів середньої дальності та понад 1000 дронів із дальністю за 1000 км, повідомив голова Мінстратегпрому Олександр Камишін у грудні 2023 року.
На третьому році повномасштабного вторгнення Україні вдалося створити власний аналог популярного серед військових китайського квадрокоптера DJI Mavic. Вітчизняний дрон назвали «Шмавік». Перевага – він стійкіший до пошкоджень і РЕБ, ніж китайський дрон. «Ключовим було створити не «весільний» дрон, а саме військовий», – каже Forbes його розробник.
Чим особливий український квадрокоптер, скільки коштує та коли його постачатимуть на фронт – читайте в матеріалі Знайомтеся – «Шмавік». Forbes дізнався, що Україна запускає серійне виробництво аналога DJI Mavic.