Єврокомісія готує законодавчі зміни для «зниження навантаження на фермерів»

Єврокомісія наступного тижня виступить із новими законодавчими пропозиціями, щоб задовольнити вимоги європейських сільгоспвиробників. Про це повідомив радіостанції RMF FM Єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Пропозиція стосуватиметься «зниження навантаження на фермерів». Войцеховський зазначив, що Брюссель готує заходи, що передбачають повну відмову від обовʼязкового утримання «під паром» (зберігати певні території незасіяними) чотирьох відсотків земельних угідь. При цьому фермери матимуть змогу продовжити тримати землю «під паром», і за це вони отримуватимуть винагороди.
  • Також сільськогосподарські угіддя площею до 10 га планується звільнити від контролю за дотриманням екологічних умов, тому фермерів не каратимуть за їхнє невиконання, наголосив єврокомісар.
  • Планується помʼякшення суворості сівозміни та зобовʼязання використовувати озимий покрив. Пропозиція буде більш гнучкою і, наприклад, кожна країна зможе сама обирати період для застосування сівозміни.
  • Брюссель запропонує розширити можливість надання державної допомоги фермерам у звʼязку із безмитними постачаннями агропродукції з України. На сьогодні у межах такої підтримки фермери отримали €4 млрд.

Контекст

«Зелений курс» ЄС передбачає досягнення кліматичної нейтральності державами-членами до 2050 року шляхом, зокрема, впровадження методів «стійкого сільського господарства», які часто називають несумісними із інтенсивним сільгоспвиробництвом.

Польські фермери та деяких інших країн ЄС вимагають або реформи, або відмови від політики «Зеленого курсу» та спільної сільськогосподарської політики ЄС. 

27 лютого тисячі польських фермерів вийшли на вулиці Варшави з національними прапорами, протестуючи проти імпорту агропродукції з України та «Зеленої угоди» ЄС. 

6 березня протести фермерів у Варшаві переросли у сутички, пише Polsat News.

Під час акції фермерів біля будівлі польського Сейму сталися заворушення, штовханина і акти агресії. Після 14:00 учасники демонстрації почали кидати бруківку в поліцейських – ті у відповідь застосували сльозогінний газ.

Чого саме хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *