ЄС може заборонити ввезення російської та білоруської аграрки вже в квітні – Качка

Україні вдалося досягнути консенсусу із Європейською комісією щодо заборони на імпорт до країн-членів блоку сільгосппродукції із Росії та Білорусі. Про це повідомив Тарас Качка, заступник міністра економіки, торговий представник України на Саміті експортерів Forbes «Made in Ukraine». Відповідну заборону Єврокомісія може ухвалити вже у квітні.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • За словами Качки, схвалення заборони на імпорт аграрних товарів із Росії та Білорусі до країн-членів ЄC, Україні вдалося досягнути під час саміту голів-членів ЄС 1 лютого. 
  • «Юридично ця пропозиція може бути схвалена вже у квітні. Її запропонували на розгляд Європейській комісії», – додав торгпред України. 
  •  Для України це дуже «хороший документ», оскільки дозволяє розширювати такий самий механізм заборони імпорту на інші неаграрні товари з країн-агресорок, що досі не підпали під санкції – насамперед, товари металургії, зазначив Качка. 
  • «Для нас важливо реалізувати проєкт витіснення російської сировини напівфабрикатів та заміни їх українськими», – пояснив він.
  • Також заборона на імпорт російської та білоруської аграрної продукції з боку ЄС – чіткий сигнал європейським фермерам, які зараз бунтують, що РФ та Білорусь створюють для них більше проблем та незручностей, ніж певні упередження, які існують щодо українських товарів, додав Качка. 

Контекст

Експорт російського зерна до ЄС збільшився більш ніж на 50%, до 1,5 млн т у період з 2022-го по 2023 рік, свідчать дані Євростату.

У лютому Латвія запровадила односторонню заборону на імпорт багатьох продуктів харчування з Росії та Білорусі, а Литва оголосила про суворі перевірки вантажів.

19 березня стало відомо, що ЄС готується запровадити мита на імпорт зерна з РФ та Білорусі. За словами джерел FT, Єврокомісія найближчими днями, як очікується, запровадить мито у розмірі €95 за т на зернові з Росії та Білорусі. Це може призвести до збільшення цін щонайменше на 50%. Мита у розмірі 50% будуть також встановлені на насіння олійних культур та продукти їх переробки.

21 березня міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Єврокомісії із закликом заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі до ЄС, відповідну заяву оприлюднило литовське Мінагро.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *