Міністерство цифрової трансформації та Фонд гарантування вкладів запустили нову послугу на порталі «Дія». Там можна отримати гарантоване відшкодування за вкладами в банках, що збанкрутували, повідомляє пресслужба міністерства.
Ключові факти
- Послуга повернення вкладів дасть змогу українцям подати заяву й отримати відшкодування зі збанкрутілих банків. «А це – 1,4 млн рахунків на суму 3,2 млрд грн. Щоб повернути кошти, не потрібно ходити в банки чи стояти в чергах, достатньо зробити кілька кліків у «Дії», – зазначив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров.
- Послуга «Повернення вкладів» у «Дії» дає змогу вкладнику банку, що збанкрутував, отримати відшкодування на наявну або відкрити нову картку «єПідтримка» в одному з банків-агентів Фонду гарантування.
- Щоб отримати послугу в «Дії» слід авторизуватися в застосунку, у розділі «Послуги» обрати «Повернення вкладів». Далі треба вказати збанкрутілий банк, у якому був рахунок та вибрати картку «єПідтримка», на яку надійдуть кошти.
- Заяву слід підписати «Дія.Підписом», після цього вона надсилається в банк. Її опрацювання перерахування коштів займе до трьох робочих днів.
- Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут повідомила, що з початку повномасштабного вторгнення РФ установа виплатила майже 8,3 млрд грн гарантованого відшкодування.
Контекст
За даними Фонду гарантування вкладів, кредитний портфель банків, що перебувають під управлінням ФГВФО, перевищує 100 млрд грн. Левова частка цих кредитів – це кредити юросіб.
З літа 2022 року, тобто після поновлення аукціонів, що призупинені через тимчасове закриття держреєстрів на початку війни, Фонд гарантування вкладів отримав понад 3,7 млрд грн надходжень від продажу активів банків, що виводяться з ринку. Як зазначала заступник директора-розпорядника Фонду Ольга Білай, найбільшим попитом користується нерухомість. Конверсія при її продажі, тобто ціна реалізації щодо балансової вартості, подекуди сягає 200%.
19–23 червня Фонд гарантування вкладів продавав активи девʼяти банків, що ліквідуються. Йдеться про Златобанк; Мегабанк; МР Банк; Фідобанк; «Банк Січ»; «Аркада»; Промінвестбанк; «Земельний капітал»; «Місто Банк». Початкова ціна реалізації усіх лотів становила майже 8,2 млрд грн.