Виклик для Google Chrome. OpenAI розробила браузер із вбудованим ШІ

OpenAI планує запустити власний веббраузер із вбудованим штучним інтелектом уже найближчими тижнями. Про це пише Reuters з посиланням на трьох співрозмовників, знайомих із планами компанії. Це може стати серйозним викликом для Google Chrome – одного з ключових інструментів, на яких побудована рекламна модель Alphabet.

Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.

Деталі

  • Браузер OpenAI матиме інтегрований інтерфейс на кшталт ChatGPT і зможе зберігати частину взаємодій користувачів у чаті, без переходу на сторонні сайти, кажуть співрозмовники агентства. 
  • Таким чином OpenAI не лише пропонує нову модель перегляду вебсторінок, а й отримує прямий доступ до даних користувачів – критично важливого ресурсу в епоху цифрової реклами.
  • Цей крок може вдарити по позиціях Chrome, який не лише є найпопулярнішим браузером у світі, а й генерує величезний обсяг даних для рекламної екосистеми Google. Саме через Chrome Alphabet спрямовує користувачів на власну пошукову систему, а також ефективно таргетує рекламу, що приносить понад 70% доходів компанії.
  • OpenAI не коментує цю інформацію, але джерела Reuters зазначають, що проєкт є частиною ширшої стратегії – інтегрувати свої сервіси в особисте та робоче життя користувачів. 
  • Якщо браузер буде інтегрований із продуктами на кшталт ШІ-агента Operator, він зможе виконувати завдання замість користувача, наприклад, знаходити і аналізувати інформацію без участі людини.

«Звужуємо зоопарк дронів». Керівник АОЗ Арсен Жумаділов про 1,9 млн закуплених FPV, запуск маркетплейсу зброї та експорт дронів. Інтервʼю /Фото з особистого архіву

Популярне Категорія Інновації Дата 08 липня «Звужуємо зоопарк дронів». Керівник АОЗ Арсен Жумаділов про 1,9 млн закуплених FPV, запуск маркетплейсу зброї та експорт дронів. Інтервʼю

Контекст

Вихід на ринок браузерів є логічним продовженням експансії OpenAI. Компанія, очолювана Самом Альтманом, зробила прорив у 2022 році після запуску ChatGPT, але зараз стикається з конкуренцією з боку Google, Anthropic та інших гравців. Щоб зберегти динаміку зростання, OpenAI шукає нові напрями, включаючи апаратне забезпечення: у травні вона купила стартап io, заснований колишнім головним дизайнером Apple Джоні Айвом, за $6,5 млрд.

Якщо новий браузер буде прийнятий хоча б частиною з 500 млн щотижневих активних користувачів ChatGPT, це може вплинути на розподіл сил на ринку, де десятиліттями домінував Google Chrome. 

Успіх OpenAI у цій сфері також може змінити звичну модель монетизації вебтрафіку, зробивши ШІ не лише асистентом, а й посередником між користувачем і мережею.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *