В Україні з’явиться спеціалізований банк для жителів прифронтових районів і сіл

Українська влада планує створити спеціалізований банк, який має забезпечити доступ до фінансових послуг жителів віддалених населених пунктів, деокупованих територій та прифронтових зон. Про це йдеться в Меморандумі України з Міжнародним валютним фондом. 

Ключові факти 

  • Такий банк буде працювати на базі вже наявної інфраструктури, зокрема поштової, йдеться в документі. Тобто це буде щось на кшталт поштобанку, який хоче створити СЕО «Укрпошти» Ігор Смілянський, але в Меморандумі з МВФ не вказано, що він стане ексклюзивним продуктом «Укрпошти». 
  • Вказана фінансова інфраструктура має допомогти з проблемою низького рівня доступності фінансових послуг. Зокрема, для вразливих категорій населення та реінтеграції деокупованих територій. 
  • Такий банк матиме обмежену банківську ліцензію – обмеження стосуватимуться серед іншого можливостей кредитування. Для створення такого виду ліцензії НБУ має підготувати до кінця липня 2024 року відповідний законопроєкт, ідеться в Меморандумі з МВФ. 
  • Банк інклюзії буде повноцінним учасником системи страхування вкладів. 

Контекст

СЕО «Укрпошти» Ігор Смілянський не перший рік просував ідею створення поштового банку на базі «Укрпошти». У листопаді 2021 року «Укрпошта» досягла домовленості щодо купівлі банку за 260 млн грн. Та в підсумку цю ідею так і не втілено. 

Навесні 2023-го в «Укрпошти» з’явився варіант із PINBank, про що, зокрема, заявив очільник Нацагентства з протидії корупції Олександр Новіков. PINBank потрапив до рук держави в листопаді 2022 року, коли за рішенням суду був переданий до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). На початку року Вищий антикорсуд стягнув частку Гінера у PINBank (90%) на користь держави. 

У 2024 році дискурс щодо поштобанку поновився, не проти навіть був Нацбанк, який раніше завжди негативно оцінював ідею поштового банку. Так у Меморандумі з МВФ у підсумку ця ідея зʼявилась, але там не вказано, що це ексклюзивний продукт «Укрпошти».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *