В Україні зареєстровано 112 300 безробітних – Державної служби зайнятості

Статус безробітного в Україні на 1 серпня мали 112 300 осіб, свідчать дані Державної служби зайнятості. З початку року працевлаштовано майже 127 000 осіб. 

У Forbes Ukraine є спільнота в LinkedIn. Там ми пишемо практичні кейси компаній, розповідаємо про інноваційну економіку та публікуємо поради з особистого розвитку і управління командою. Жодних новин. Приєднуйтесь за цим посиланням

Ключові факти

  • У загальній кількості зареєстрованих безробітних чоловіки становили 31 800 осіб (або 28%), жінки – 80 500 осіб (або 72%). 
  • За віковими групами: 22% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 29% – у віці від 35 до 44 років; 29% – у віці від 45 до 55 років; 20% – понад 55 років. 
  • За освітою: 43% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 36% – професійно-технічну, 21% – загальну середню освіту. 
  • За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 19% раніше були зайняті у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні, 18% – у сфері торгівлі, 13% – у переробній промисловості, 10% – у сільському, лісовому та рибному господарствах.
  • У регіональному розрізі найбільша кількість вакансій зареєстрована в центрах зайнятості Києва – 10 200, у Львівській області – 8400, у Дніпропетровській області – 4300, в Одеській – 3800, у Київській області – 3300, у Хмельницькій області – 2500 вакансій.
  • Послугами Державної служби зайнятості у січні-липні 2023 року скористалися 481 800 осіб, з них 370 700 зареєстрованих безробітних. Отримували допомогу 235 900 осіб. 
  • Центри зайнятості у січні-липні 2023 року допомогли працевлаштувати 126 900 осіб, зокрема 91 300 зареєстрованих безробітних.

Контекст

Динаміка пропозиції робочої сили в останні місяці практично повернулася на докризову траєкторію, зазначав НБУ в інфляційному звіті за липень. Зайнятість збільшувалася як завдяки поверненню українців до звичних умов роботи, так і завдяки працевлаштуванню на новій роботі, йдеться у звіті. 

Зокрема, помітно поліпшилася ситуація із зайнятістю внутрішньо переміщених осіб (ВПО), серед яких безробіття було вищим, ніж загалом в економіці. Це свідчить про адаптацію ВПО на нових місцях проживання, йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Зростання витрат на оплату праці триватиме, прогнозують в НБУ, посилаючись на дані опитування підприємств. Цьому сприятимуть адаптація бізнесу до роботи в умовах значних безпекових ризиків та збереження м’якої фіскальної політики, вважають аналітики.

У звіті прогнозується, що відновлення економіки зумовлюватиме подальше пожвавлення попиту на робочу силу. Що своєю чергою на тлі все ще високої інфляції підтримуватиме значні темпи росту номінальних трудових доходів, особливо в секторах, де виникатиме дефіцит кваліфікованої робочої сили.

За прогнозом НБУ, рівень безробіття поступово скорочуватиметься: до 19% у поточному році та до 16,9% і 14,4% відповідно в наступних роках. Цьому насамперед сприятиме відновлення економічної активності.

Проте, як зазначається у звіті, рівень безробіття залишатиметься вищим, ніж до повномасштабного вторгнення, через збереження значних диспропорцій на ринку праці. Це, зокрема, пояснюватиметься нерівномірним економічним відновленням за секторами та регіонами через наслідки війни.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *