Страхування воєнних ризиків. НБУ розповів деталі законопроєкту

Національний банк України (НБУ) завершує роботу над законопроєктом про створення системи воєнного страхування. На першому етапі вона буде сфокусована на страхуванні роздрібних продуктів для юросіб і фізосіб, повідомила в інтервʼю «Інтерфакс-Україна» директорка департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашова.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Деталі

  • Фокус на роздрібних продуктах для невеликого бізнесу і населення дасть змогу знизити ризики і забезпечити стійкість системи, сказала Дадашова.
  • Потреби в страхуванні для великого бізнесу наразі частково покриваються за допомогою Багатостороннього агентства інвестиційних гарантій (МІГА) Групи Світового банку, нагадала вона.
  • «Перший етап – це швидкі проміжні рішення, які вже працюють у багатьох сферах. Другий – це системний механізм, який працюватиме в довгостроковій перспективі і буде доступний і для бізнесу, і для населення. Запуск довгострокового механізму – це точно не завдання на швидкість», – пояснила вона послідовність побудови системи, посилаючись на нещодавно оприлюднену Стратегію з розвитку кредитування.
  • За її словами, законопроєкт уже є, і його обговорення з міжнародними партнерами на фінальних стадіях. НБУ внесе законопроєкт до парламенту цього року, за більш оптимістичним прогнозом – найближчим часом, зазначила Дадашова.

Контекст

Меморандум із МВФ у межах третього перегляду програми розширеного фінансування (EFF) передбачав виконання НБУ 13 кроків щодо посилення та поглиблення ринків фінансів і капіталу. Один із них передбачав розроблення законопроєкту про створення повноцінної системи воєнного страхування до кінця червня 2024 року.

Рада з фінансової стабільності в лютому 2024 року схвалила Концепцію створення в Україні моделі страхування воєнних ризиків, яка передбачає запровадження відповідного обовʼязкового та добровільного страхування.

Концепція передбачає трирівневу модель – локальні страховики та інші установи, що виконують агентські функції, а також спеціально створене державне агентство зі страхування воєнних ризиків. Надалі до системи долучаться міжнародні перестраховики. Відповідальність розподілятиметься між цими рівнями за рахунок визначених лімітів у порядку черговості.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *