Міністерство фінансів США запровадило санкції проти російського бізнесмена та трьох російських компаній, які намагалися незаконно вивести з-під обмежень $1,5 млрд у вигляді акцій, що належать російському олігарху Олегу Дерипасці. Про це йдеться в повідомленні Мінфіну.
Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, Diia.City United, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.
Ключові факти
- Офіс контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) запровадив обмеження проти Дмитра Бєлоглазова, а також АТ Iliadis, міжнародної компанії Rasperia Treiding Limited та ТОВ «Титул».
- У червні 2023 року Дерипаска узгодив з Бєлоглазовим, який володів на той момент ТОВ «Титул», операцію з продажу заморожених акцій Дерипаски європейській компанії, зазначили в OFAC.
- Пізніше була створена дочірня компанія АТ Iliadis як «дочка» ТОВ «Титул». На початку 2024 року Iliadis придбав російську інвестиційну холдингову компанію Rasperia Treiding Limited, якій належать заморожені акції Дерипаски.
- Саме таким чином російський мільярдер та його поплічник планували вивести заморожені акції з-під раніше введених обмежень.
Контекст
У грудні 2023 року австрійська банківська група RBI повідомила, що через свою російську «дочку» планує викупити за €1,5 млрд заморожені акції Дерипаски в австрійської Strabag – одній з найбільших будівельних компаній Європи. Очікувалось, що RBI викупить пакет акцій Strabag у російської компанії Дерипаски Rasperia Trading Limited.
Райффайзен Банк хотів передати материнській RBI отримані акції у вигляді дивідендів в натурально-речовій формі, а австрійський банк зберіг би їх як довгострокову інвестицію.
Ситуація виглядала так, що сторони знайшли спосіб провести угоду в обхід санкцій. Угода могла бути вигідною, зважаючи на те, з чим доводиться стикатися західним компаніям у процесі виходу з РФ. Щоб вивести €1,5 млрд за новим російським законодавством, необхідно зробити 50% знижку і заплатити 10% так званого добровільного внеску до бюджету РФ.
Угоду розкритикував Мінфін США, оскільки Дерипаска перебуває під санкціями, що загострює напруженість у відносинах між Вашингтоном та RBI, який вже перебуває під пильною увагою американського агентства щодо забезпечення дотримання санкцій OFAC.
Австрійська влада закликала RBI відмовитися від угоди, побоюючись негативної реакції з боку США. 8 травня стало відомо, що Raiffeisen через тиск США відмовився від цієї угоди.