США запропонували G7 новий механізм використання заморожених активів РФ для допомоги Україні

США запропонували своїм союзникам із G7 створити механізм для випуску облігацій щонайменше на $50 млрд, забезпечених прибутками, отриманими від заморожених російських суверенних активів, і використати отримані кошти для підтримки України. Про це пише Bloomberg із посиланням на обізнаних співрозмовників.

Ключові факти

  • Пропозиція США передбачає обʼєднання $280 млрд активів центробанку РФ, які були заморожені країнами G7 і ЄС, під управлінням спеціально створеної проєктної компанії. А прибутки від них використати у якості забезпечення так званих «облігацій свободи», кажуть джерела видання. 
  • Співрозмовники зазначили, що надходження від потенційного розміщення облігацій може покрити $60 млрд американської допомоги, яка наразі заблокована у Конгресі.
  • Обговорення цієї пропозиції наразі перебуває на ранній стадії, сказав один із співрозмовників агентства. Інше джерело повідомило, що Німеччина та Франція поставилися до нової ідеї з обережністю.
  • Водночас деякі країни ЄС, включно з Естонією, закликали союзників бути сміливішими і повністю конфіскувати активи, зазначило видання.

Контекст

У депозитарії Euroclear зберігається переважна більшість активів російського центрального банку на суму €260 млрд, заморожених західними санкціями.

Оскільки країни G7 розділилися у думках щодо того, чи слід конфіскувати базові активи та передавати їх Україні, ЄС запропонував паралельний шлях використання лише доходу.

Спочатку ЄС планував використати частину коштів Euroclear для повоєнного відновлення України, але після того, як подальшу військову допомогу США заблокували республіканці в Конгресі, акцент змістився на військову підтримку.

Президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляйєн минулого місяця висунула ідею використати ці гроші для закупівлі зброї для ЗСУ.

Лідери ЄС близькі до рішення про використання доходів від заблокованих активів для фінансування військових потреб України. Попередній план, який було озвучено цього тижня, передбачає, що основна частина прибутків, які здебільшого зберігаються у бельгійській Euroclear, буде передана до Європейського фонду миру – механізму, який використовується в основному для відшкодування урядам військових закупівель, призначених для України. Іншу частину передадуть бюджету ЄС для потреб України.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *