Сенат США підтримав законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на $95 млрд

Сенат США у фінальному голосуванні підтримав законопроєкт про виділення $95 млрд допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню без міграційної реформи. Про це стало відомо із трансляції засідання. Протягом кількох місяців республіканці вимагали, щоб будь-який пакет, що включає міжнародну допомогу, також враховував проблему мігрантів, які прибувають до США.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Дякуємо за підписку Підписатися

Ключові факти

  • Документ отримав 70 голосів «за», «проти» проголосували 29 сенаторів. Таким чином законодавці досягли необхідного порогу у понад 60 голосів, щоб відправити закон до Палати представників.

Сенат США підтримав законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на $95 млрд /Фото 1

  • Спікер Палати представників США, республіканець Майк Джонсон вже розкритикував проголосований Сенатом законопроєкт. За його словами, законодавці «не змогли вкластися в цей момент» і не включили до документа питання безпеки кордону з Мексикою.
  • «Не отримавши жодних змін у прикордонній політиці від Сенату, Палаті представників доведеться продовжувати працювати над цими важливими питаннями на власний розсуд. Америка заслуговує кращого, ніж статус-кво Сенату», – йдеться у повідоленні Джонсона в соцмережі X 13 лютого.
  • Обидві палати Конгресу повинні схвалити документ, перш ніж президент Джо Байдену зможе його підписати.
  • Законопроєкт включає $61 млрд для України, $14 млрд для Ізраїлю та $4,83 млрд на підтримку партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань.
  • Документ також передбачає гуманітарну допомогу на суму $9,15 млрд цивільному населенню.
  • Голосування завершило майже тиждень дебатів та чотири місяці суперечок з приводу прохання Байдена про фінансування України.

Контекс

Вже протягом кількох місяців республіканці та демократи в Конгресі обговорюють запит президента Джо Байдена про виділення мільярдів доларів допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню. Республіканці наполягають на нових політичних рішеннях для мексиканського кордону, ставлячи під сумнів подальшу підтримку України.

6 грудня 2023 року у Сенаті США був заблокований законопроєкт про фінансування на $110,5 млрд. Він не отримав 60 голосів, необхідних для початку дебатів у Сенаті. Республіканці наполягали на своїх вимогах: вжити жорсткіших заходів щодо контролю за імміграцією на кордоні США з Мексикою.

4 лютого 2024 року сенатори США оприлюднили двопартійний законопроєкт на $118 млрд, який передбачає фінансування охорони кордонів США, військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Однак 7 лютого Сенат не підтримав двопартійну угоду.

8 лютого Сенат ухвалив рішення, необхідне для подальшого розгляду законопроєкту про виділення $95 млрд допомоги, але без міграційної реформи.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *