Польські фермери мітингують у Варшаві проти екологічної політики ЄС та імпорту з України (фото)

Тисячі польських фермерів вийшли на вулиці Варшави у вівторок, 27 лютого, з національними прапорами, протестуючи проти імпорту агропродукції з України та «Зеленої угоди» Європейського Союзу, пише Reuters.

29 лютого буває раз на 4 роки.💸 Тому ми даруємо 40% знижки на річну диджитал-підписку на сайт Forbes. Вартість зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом F29 тільки 28-29 лютого. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Фермери по всій Європі вже кілька тижнів протестують проти обмежень, які на них накладають правила ЄС «Зелена угода», спрямовані на боротьбу зі зміною клімату. 
  • Також вони нарікають на недобросовісну конкуренцію з боку країн за межами ЄС, особливо України.
  • Польські фермери зібралися в центрі Варшави, а потім попрямували до парламенту, а згодом до офісу премʼєр-міністра.

Getty Images

Getty Images

Getty Images

Getty Images

Getty Images

Getty Images

Getty Images

Getty Images

  • «Ми протестуємо, тому що хочемо, щоб «Зелена угода» була скасована, оскільки вона призведе наші ферми до банкрутства.., – сказав фермер Каміл Войцеховський. – І те, що нам платять за нашу роботу, поменшало через приплив зерна з України, і це наша друга вимога – перекрити приплив зерна з України».
  • Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявив під час візиту до Праги у вівторок, що ЄС має вирішити проблеми, які виникли через рішення відкрити свої кордони для імпорту українських агропродуктів.

Контекст

Екологічна стратегія Євросоюзу передбачає досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року та вимагає від фермерів задля цього скоротити використання пестицидів та добрив, звільнити частину землі для несільськогосподарського використання. Європейські фермери вважають цілі та методи їхнього досягнення нереалістичними.

Також фермери вимагають протидіяти українському експорту у відповідь на пропозицію Єврокомісії продовжити безмитну торгівлю з Україною до 2025 року. Чого хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.

Цього місяця польські фермери розпочали серію протестів по всій країні, які включали майже повну блокаду всіх українських прикордонних переходів, а також мітинги на дорогах по всій країні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *