США розпочали консультації з Україною та Європою, а також провели переговори з Росією в Саудівській Аравії, однак без участі Києва. Це викликало напругу між головними союзниками. Президент Володимир Зеленський наголошує на потребі справедливого миру та повноцінної участі України в усіх домовленостях. У відповідь президент Дональд Трамп розкритикував Київ та посилив медійний тиск на Зеленського, наполягаючи на підписанні угоди про надра, яка, за словами Зеленського, не враховує реальних гарантій безпеки і потребує доопрацювання. Forbes Ukraine веде хроніку подій навколо переговорів. 22 лютого.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine
Дякуємо за підписку Підписатися
Головні новини LIVE 🔴
- Україна 22 лютого розглядала нову версію угоди про використання природних ресурсів, яку відхилила раніше. Проєкт угоди виявився жорсткішим, ніж перший варіант, пише The New York Times із посиланням на джерела.
- Президент Володимир Зеленський провів розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером. Про це він написав у Х. «Узгодили нашу військову взаємодію, спільні кроки та заходи на наступний тиждень, який буде дуже активним», – повідомив Зеленський. Стармер наступного тижня зустрінеться у США з президентом Дональдом Трампом для обговорення російської війни проти України.
- Президент Володимир Зеленський не готовий схвалити мінеральну угоду зі США, оскільки Україна бачить «низку проблемних питань» у проєкті, пише Sky News із посиланням на джерело.
- Друга зустріч представників Росії та США запланована на найближчі два тижні, сказав росЗМІ заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, цитує Reuters. Зустріч пройде в третій країні, конкретне місце поки що узгоджується, Рябков не уточнив, хто саме буде присутній з російської чи американської сторони. За його словами, по обидва боки існує «принципова домовленість» провести консультації для опрацювання «всього блоку так званих подразників». «Сьогодні ми стикаємося з двома паралельними, але, звісно, певною мірою політично взаємоповʼязаними треками: одна – українські справи, інша – двостороння», – сказав він.
- «Діалог зі стратегічної стабільності та контролю над озброєннями можливий, коли ми побачимо видимі зрушення на краще в американській політиці», — додав він. Він також сказав, що США та Росія могли б обговорити Близький Схід.
- Основними причинами війни в Україні є бажання РФ «знищити українську націю та українську державність», заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в соцмережі Х. «Основними причинами цієї війни є заперечення Путіним права України на існування та його бажання знищити нашу націю – мета геноциду, яку підтримують росіяни. Тому Росія почала цю війну, чинить безчинства, намагається силою змінити кордони. Тож так, давайте усунемо основні причини», – написав він.
- Євросоюз готується передати Україні пакет військової допомоги на €20 млрд, пише Politico із посилалням на трьох дипломатів ЄС. До нього увійдуть артилерійські боєприпаси, системи ППО, високоточні ракети, безпілотники та інше озброєння. Узгодити питання планують вже наступного тижня.
- Велика Британія оголосить новий пакет військової допомоги Україні 24 лютого, пише The Telegraph. Очікується, що Міністерство закордонних справ також оприлюднить великий пакет санкцій проти Росії. Міністерство внутрішніх справ розпочне боротьбу з російськими «брудними грошима», згідно з одним урядовим джерелом. Зазначається, що олігархи, які підтримують Путіна, можуть стати обʼєктом переслідувань.
- Деякі в Уайтхоллі описали пакет заходів як «повний потрійний удар», покликаний наголосити на підтримці Британією Києва. Остаточні деталі досі розроблялися у пʼятницю ввечері.
- США пропонують власний проєкт резолюції Організації Обʼєднаних Націй з нагоди третьої річниці вторгнення Росії до України, повідомляє Державний департамент США 21 лютого. Раніше Україна та її європейські союзники запропонували власний текст, який планували представити 24 лютого на Генеральній Асамблеї.
- Президент Дональд Трамп визнав, що Росія справді вторглася в Україну і заявив, що Київ незабаром підпише зі США угоду про корисні копалини в рамках зусиль щодо припинення війни. Він також відповів на запитання про участь у параді в РФ 9 травня. Останні заяви Трампа – читайте тут.
- Переговірники від США розглядають можливість відключення України від системи Starlink, якщо Україна не погодиться на їхні умови, пише Reuters з посиланням на джерела. За даними співрозмовників агентства, американці тиснуть на Київ, вимагаючи доступу до українських корисних копалин.
- Президент Володимир Зеленський вже 22 лютого може підписати угоду про видобуток корисних копалин із США, пише WSJ із посиланням на джерела. Велику роль в узгодженні умов угоди відіграв спецпредставник США Кіт Келлог, який налагодив довірливі стосунки із Зеленським під час візиту до Києва, сказав співрозмовник, близький до уряду України.
Популярне Категорія Інновації Дата Вчора Друга спроба. «Київстар» подав повторну заявку на купівлю Tabletki.ua, дізнався Forbes Ukraine. На якій стадії розгляд