Завдяки бокс-офісам мультфільмів «Мавка. Лісова пісня» та «Викрадена принцеса» найбільш успішним режисером комерційного кіно став Олег Маламуж. Його фільми сукупно зібрали бокс-офіс у 192,3 млн грн за 2,5 млн квитків, йдеться у дослідженні видання Media Business Reports. Хто ще увійшов до списку «найкасовіших» режисерів та сценаристів
15 лютого Forbes проводить бізнес-конференцію AgriFood, де визначимо перспективи розвитку української агропромисловості. Понад 25 cпікерів із Enzym, HD-group, IMK, Raiffeisen Bank та інших компаній. Нетворкінг, воркшопи, бізнес-знайомства. Купити квитки можна за цим посиланням.
Ключові факти
- Серед сценаристів найбільший загальний бокс-офіс має Ярослав Войцешек, який працював над шістьома фільмами – 251,4 млн грн за 2,5 млн квитків. Він, зокрема, написав сценарії «Викраденої принцеси», «Захара Беркута» та «Мавки».
- «Касові збори та квитки ми вважаємо найобʼєктивнішим показником, коли йдеться про успішність комерційного кіно, – йдеться у дослідженні Media Business Reports (MBR). – Чим більше глядачів зацікавив фільм, тим більше він заробляє».
- Після Маламужа серед режисерів, які працювали над найбільш касовими фільмами: Олександра Рубан, Владислав Климчук, Олесь Санін та Володимир Зеленський. Рубан потрапила до рейтингу завдяки «Мавці», Климчук – чотирьом фільмам, зокрема двом частинам «Скаженого весілля». Санін опинився у п’ятірці як режисер «Довбуша» і «Поводиря», які разом зібрали в кінотеатрах 82,6 млн грн за понад 844 000 квитків. Зеленський увійшов до переліку як співрежисер комедії «Я, Ти, Він, Вона», яка зібрала в кінотеатрах 71 млн грн за 799 000 квитків.
- У повному переліку від MBR 116 режисерів. «Найпродуктивніший – Ахтем Сеітаблаєв (5 фільмів), який посідає шосте місце; по чотири стрічки випустили в прокат Владислав Климчук і Олександр Бєляк (третє та двадцяте місця відповідно)», – йдеться у дослідженні.
- За спільним бокс-офісом своїх фільмів, створених протягом десяти років, позначку в $1 млн перетнули 24 сценаристи, свідчать дані MBR. У першій п’ятірці, крім Войцешека, – Олексій Приходько, Микола Куцик, Андрій Яковлєв, Володимир Зеленський.
- Друге місце Приходьку принесли три частини «Скаженого весілля» та стрічка «Любов і блогери». Загальний бокс-офіс становить 144,2 млн грн за 1,6 млн проданих квитків. Куцик теж працював над сценаріями трьох частин «Скаженого весілля», а також стрічкою «Скажені сусіди. Нові історії». Яковлєв і Зеленський у перелік потрапили як сценаристи «8 кращих побачень» та «Я, Ти, Він, Вона», але у Яковлєва на один фільм більше – «Слуга народу – 2».
Кадр з фільму «Я, Ти, Він, Вона»
Кадр з мультфільму «Мавка. Лісова пісня»
Кадр з фільму «Довбуш»
Контекст
Forbes уже публікував частину цього дослідження від Media Business Reports. У ній йшлося про 18 найефективніших українських кінопродюсерів. До переліку увійшли продюсери, сумарні бокс-офіси фільмів яких перетнули позначку у $1 млн.
Першість у ренкінгу здобув продюсер Єгор Олесов із дев’ятьма фільмами. Найбільші бокс-офіси – у мультфільму «Мавка. Лісова пісня» (Animagrad, FILM.UA Group), трилера «Захар Беркут» (FILM.UA Group, CinemAday) та мультфільму «Викрадена принцеса» (Animagrad, FILM.UA Group). Їхня каса склала $4,3 млн, $1,4 млн та $1,4 млн відповідно.
Ірина Костюк потрапила на друге місце завдяки бокс-офісам «Мавки» та двох перших частин «Скаженого весілля» (FILM.UA Group, «Прототип продакшн»). Каса останніх становила майже $2 млн та $1,7 млн за першу та другу частини відповідно.
Наступні три місця ділять Сергій і Борис Шефіри й Андрій Яковлєв, які спродюсували комедію «Я, Ти, Він, Вона» (Студія «Квартал 95»), що кілька років залишалась найбільш касовим українським фільмом із бокс-офісом $2,6 млн грн та майже 800 000 проданих квитків. Цей результат вдалось обігнати лише «Мавці» із $4,3 млн та 1,2 млн проданих квитків.
До десятки найбільш продуктивних продюсерів також потрапили Надія Коротушка («Скажене весілля»), Володимир Зеленський («Я, Ти, Він, Вона») та Юрій Горбунов («Скажене весілля»).