Україна і надалі дотримуватиметься принципу єдиного Китаю у питанні щодо Тайваню. Про це міністерство закордонних справ КНР повідомило після переговорів голови українського МЗС Дмитра Кулеби та його китайського колеги Ван Ї.
Деталі
- «Українська сторона підтримує позицію Китаю щодо тайванського питання і надалі дотримуватиметься принципу єдиного Китаю», йдеться у повідомленні МЗС КНР.
- Це формулювання відповідає позиції США. Про невизнання незалежності Тайваню у січні 2024-го заявляв президент Сполучених Штатів Джо Байден. Неодноразово про дотримання принципу «єдиного Китаю» заявляв держсекретар США Ентоні Блінкен.
Контекст
Внаслідок громадянської війни 1927-50 років комуністи встановили свою владу на території континентального Китаю, а уряд Китайської республіки відійшов на острів Тайвань, де зміг встановити демократичну систему.
Комуністичний Китай вважає Тайвань невід’ємною частиною своєї країни: заявляє, що прагне воззʼєднання та не виключає застосування для цього сили. Уряд Тайваню обіцяє оборонятись у випадку нападу.
Байден обіцяв, що США захищатимуть Тайвань у випадку силового сценарію та нападу КНР. Політика Вашингтону базується на законі про відносини з Тайванем 1979 року: відповідно до нього США підтримують політику «єдиного Китаю», але надає тайванській владі засоби для самооборони.
Україна не визнає незалежності Тайваню та не має офіційних дипломатичних відносин з цією країною. Поїздка Кулеби до Гуанчжоу – перший візит українського топпосадовця до Китаю з початку повномасштабної війни. І перший двосторонній візит голови МЗС України до Китаю з 2012 року. Візит відбувається на запрошення Ван Ї та триватиме до 25 липня.