Користування месенджером Telegram у Верховній Раді обмежать

У Верховній Раді за рекомендацією Ради національної безпеки і оборони (РНБО) обмежать використання месенджера Telegram. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань свободи слова, народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин.

⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося. 

Долучайтеся до форуму!

Деталі

Апарат Верховної Ради видав розпорядження з новими положеннями про роботу Telegram в локальній мережі Ради, зазначив Юрчишин. За рекомендацією Національного координаційного центру кібербезпеки, у парламенті буде діяти низка заходів безпеки:

  1. обов’язкова двофакторна авторизація та скасування синхронізації контактів. Також необхідно блокувати доступ до комп’ютера, якщо залишаєте його без нагляду, щоб сторонні особи не змогли отримати доступ до акаунту;
  2. заборона передачі даних, які використовуються в роботі та службова комунікація в Telegram;
  3. заборона встановлювати і користуватися клієнтом Telegram на службових комп’ютерах або особистих комп’ютерах, які використовуються в службовій діяльності;
  4. блокування роботи месенджера відбувається за допомогою технічних та програмних засобів, проводиться фіксування запитів на несанкціоновані спроби підключення до сервісу.

Юрчишин повідомив, що уже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через Telegram, яким користувалися на робочих пристроях. 

«Цим розпорядженням ми мінімізуємо ризики. Підкреслю, що це стосується саме працівників апарату Ради та не обмежує використання месенджера в особистих цілях», – наголосив депутат.

Контекст

Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) на засіданні 19 вересня ухвалив рішення обмежити використання месенджера Telegram в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури. Йдеться саме про службові пристрої, а не про приватні, уточнила пресслужба НКЦК у коментарі Forbes Ukraine.

На початку вересня Forbes Ukraine дізнався, що депутати Верховної Ради повертаються до роботи над законодавством, що дозволить державі регулювати цифрові платформи, такі як Telegram.

Ще у березні законопроєкт про це зареєстрував нардеп від опозиційної фракції ЄС Микола Княжицький. До кінця вересня на його основі буде написаний доповнений документ, що, ймовірно, міститиме норму про механізм потенційного блокування месенджера у разі невиконання певних вимог української влади, каже Forbes голова профільного комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв («Слуга народу»). 

Про які вимоги йдеться? Перш за все – про створення представництва Telegram в Україні, розповідає Потураєв. Як саме це може працювати на практиці та які проблеми з цим можуть виникнути, читайте в матеріалі Forbes Ukraine.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *