На початку червня китайський онлайн-ритейлер Shein конфіденційно подав документи до британського регулятора ринку для потенційного лістингу в Лондоні, пише Reuters із посиланням на два джерела. Компанія готується до одного з найбільших IPO у світі цього року.
Раніше компанія подала заявку на IPO у Штатах. Дебют на фондовому ринку міг зробити Shein найдорожчою китайською компанією, яка б стала публічною у США.
Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.
Ключові факти
- Заснована в Китаї компанія, вартість якої в ході раунду збору коштів у минулому році була оцінена у $66 млрд, почала співпрацювати зі своїми фінансовими та юридичними консультантами для вивчення можливості лістингу на Лондонській фондовій біржі на початку цього року.
- Поки незрозуміло, коли Shein планує провести первинне публічне розміщення акцій (IPO).
- Shein офіційно проінформувала регулятора із цінних паперів Китаю про зміну місця лістингу, повідомили джерела. Проте компанія ще не отримала схвалення від Комісії з регулювання цінних паперів Китаю (CSRC).
Контекст
Ритейлер Shein був створений у Китаї у 2008 році спочатку як ZZKKO, у 2012-му отримав свою нинішню назву.
У 2022 році з регуляторних і фінансових міркувань Shein переніс головний офіс до Сингапуру. У травні 2022-го за підсумками чергового раунду фінансування вартість Shein оцінювалася в $100 млрд, і компанію називали найбільшим світовим ритейлером модного одягу. Однак у травні 2023 року вартість компанії за підсумками нового раунду фінансування оцінювалася лише у близько $60 млрд.
Подання заяви компанії до Лондона знаменує собою відхід від її давнього плану провести IPO у США.
У листопаді група конфіденційно подала заявку на IPO до Комісії з цінних паперів і бірж США і в тому самому місяці звернулася до CSRC з проханням отримати схвалення Пекіна. Раніше цього року регулятор поінформував Shein, що не рекомендуватиме проведення IPO у США через проблеми з ланцюжком постачань компанії.
Проти IPO виступила й група із двох десятків представників США, які попросили SEC перевірити, чи не використовує компанія примусову працю, перш ніж дозволити їй провести лістинг у Нью-Йорку. Раніше Shein також звинувачували у використанні пільги для ухилення від сплати мит і ввезення незаконно вироблених товарів.