ІТ-армія атакувала Mail.Ru, сервіс електронної пошти зупинив роботу

Українська ІТ-армія атакувала найбільший інтернет-портал Росії Mail.ru, у результаті безкоштовний сервіс електронної пошти зупинив роботу, повідомило Міністерство цифрової трансформації.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, усі користувачі, які перебувають поза територією РФ, та частина внутрішніх юзерів втратили доступ до своїх акаунтів. 
  • Йдеться не лише про доступ до пошти, а й про можливість відновлення паролів, проходження двофакторної верифікації, доступу до девайсів.
  • ІТ-армія зазначила, що власні поштові сервіси активно використовуються росіянами як альтернативний звʼязок для військових і шпигунів.

Контекст

З початку 2022 року команда з реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, вжила заходів щодо понад 200 кібератак проти України. Зазначається, що загальна кількість кіберінцидентів зросла майже удвічі. Об’єктами кібератак найчастіше стають міністерства, державні органи, критична інфраструктура, зокрема енергетичний сектор, IT-компанії та телекомунікаційні провайдери. 

12 грудня абоненти «Київстару» з усієї України не змогли скористатися послугами мобільного звʼязку та доступом до інтернету через масштабний збій. Причиною технічного збою у роботі оператора стала хакерська атака. Голова департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк сказав в інтервʼю Reuters, що російські хакери перебували у системі «Київстару» щонайменше з травня 2023 року. 

У січні хакери атакували дата-центр «Парковий», клієнтами якого є десятки державних компаній. Зокрема, вранці 25 січня клієнти «Укрпошти» не змогли відправити свої посилки. Водіям і перевізникам не вдалося перетнути кордон через систему «Шлях». Були недоступні гарячі лінії газопостачальної компанії «Нафтогаз України» й «Газмережі». Пасажирам Київської кільцевої електрички не вдалося придбати квитки через чат-бот і термінали «Укрзалізниці». Детальніше про кібератаку – у матеріалі Forbes.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *