Експорт нафтопродуктів з Індії різко зріс через зупинку НПЗ у Європі

Експорт чистих нафтопродуктів з Індії підскочив до найвищого рівня з березня 2022 року, оскільки закриття нафтопереробних заводів у Європі призвело до різкого зростання попиту з боку закордонних покупців, включно з країнами Африки, пише Bloomberg.

Минулого місяця європейські НПЗ скоротили переробку через технічне обслуговування та низьку маржу, обмеживши місцеві постачання та вдаривши по експорту в Африку.

Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня

Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням. 

Ключові факти

  • За даними Kpler, постачання дизельного палива, бензину та авіапалива з четвертого за величиною у світі нафтопереробного заводу у вересні зросли до 1,5 млн барелів на день, що приблизно на 39% більше, ніж у минулому році.

Експорт нафтопродуктів з Індії різко зріс через зупинку НПЗ у Європі /Фото 1

Інфографіка: Bloomberg

  • У той час, як Індія є великим імпортером сирої нафти – де нафтопереробні заводи в основному налаштовані на обслуговування внутрішнього споживання – приватні переробники також обслуговують зарубіжні потреби
  • У Vortexa повідомили, що збільшення постачань дизельного палива до Європи було обумовлене зниженням поставок через планове та позапланове технічне обслуговування нафтопереробних заводів у регіоні.
  • За даними Kpler, експорт продукції з Індії до Африки досяг рекордних 380 000 барелів на день.

Контекст

Європейська нафтопереробка, яка тривалий час перебувала під тиском зарубіжних конкурентів, набула нового життя після війни в Україні, коли Європейський Союз заборонив імпорт нафти з Росії, яка була основним джерелом дизельного палива.

Проте запуск нових нафтопереробних заводів в Африці та на Близькому Сході останніми місяцями у поєднанні із уповільненням економічної активності в Європі знову чинили тиск на сектор. Влітку генеральний директор TotalEnergies Патрік Пуянне заявив, що маржа переробки нафти повертається до довоєнного рівня.

«На світову маржу переробки, яка різко знизилася з кінця першого кварталу 2024 року, як і раніше, впливають низький попит на дизельне паливо в Європі, а також нормалізація ринку після перебоїв з поставками з Росії», – заявила компанія TotalEnergies після повідомлення про падіння прибутку другий квартал на 6%, писало агентство Reuters.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *