ДБР хоче обмежити термін ознайомлення Порошенка з «вугільною справою»

ДБР просить суд обмежити терміни ознайомлення зі справою пʼятому президенту України, народному депутату Петру Порошенку, повідомляє пресслужба бюро 13 лютого. Лідера партії «Європейська солідарність» підозрюють у вчиненні державної зради та сприянні діяльності терористичних організацій.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку Підписатися

Ключові факти

  • Слідчі ДБР подали до Печерського районного суду Києва клопотання про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Зокрема, підозрюваним чинному та колишньому народним депутатам і топменеджеру вугільної сфери, а також їхнім захисникам.
  • ДБР нагадало, що завершило розслідування справи щодо організації злочинної схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «ЛНР» і «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 млрд грн ще 2 вересня 2022 року.
  • Тоді ж матеріали справи були передані на ознайомлення стороні захисту та підозрюваним.
  • «Однак підозрювані, зокрема чинний народний депутат, зловживають своїми процесуальними правами та не з’являються для ознайомлення з матеріалами провадження», – повідомили у ДБР.
  • Порошенка підозрюють у тому, що він, начебто діючи за попередньою змовою з групою осіб, зокрема з-поміж представників вищого керівництва РФ, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».
  • У вересні–листопаді 2021 року у цій справі було повідомлено про підозру ще одному з колишніх народних депутатів та міністру енергетики. Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля. За версією слідства, своїми діями фігуранти провадження поставили енергетичну сферу України у залежність від РФ та терористичних організацій. Що нібито підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надало РФ більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України й ведення проти неї підривної діяльності.
  • Провадження здійснювалось за ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України.
  • Санкціями статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Реформа ціною €12,5 млрд. Рада дала старт перезавантаженню АРМА. Які зміни чекають на агентство, що керує активами Медведчука, Жеваго та Януковича /Фото колаж Анастасія Решетнік

Популярне Категорія Гроші Дата Вчора Реформа ціною €12,5 млрд. Рада дала старт перезавантаженню АРМА. Які зміни чекають на агентство, що керує активами Медведчука, Жеваго та Януковича

Контекст

12 лютого Рада національної безпеки та оборони (РНБО) запровадила санкції проти народного депутата Петра Порошенка. Санкції запроваджені безстроково.

Обмеження передбачають: позбавлення державних нагород України, блокування активів, повне припинення торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, зупинення виконання економічних та фінансових зобовʼязань, заборону участі в приватизації, оренді державного майна тощо.

У відеокоментарі Порошенко назвав це рішення «антиконституційним» і «політично вмотивованим».

СБУ пояснила рішення РНБО про санкції «загрозами державній безпеці». Згідно з повідомленням, пропозиції щодо застосування санкцій на розгляд РНБО були винесені з огляду на «наявні загрози державній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України, а також створення перешкод для сталого економічного розвитку з боку вказаних осіб».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *