Україна отримала перше рішення про закупівлю вітчизняної зброї для Сил оборони України за іноземні кошти, а саме Данії. Про це повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін у Telegram.
Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Данія 17 квітня ухвалила рішення про новий пакет допомоги Україні. Серед іншого, в пакеті закладено 200 млн данських крон ($28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників.
- «Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців», – наголосив Камишін.
- За його словами, українська оборонка вже настільки розігналася, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями повною мірою.
- Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд, зазначив міністр. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння.
- Камишін вважає, що вихід із цієї ситуації – переконати партнерів, що готові купувати зброю для України, робити це тут.
- «Так народився проєкт ZBROYARI: Manufacturing Freedom. Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір – не по людях, а по цілих націях. Його мета – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році», – пояснив Камишін.
- Рішення Данії – це перший донат, зазначив міністр. «Процес пішов – і цей процес важливий не лише для наших Сил оборони, але й для нашої економіки. В банці вже $28,5 млн з $10 млрд. Працюємо далі», – написав Камишін.
Контекст
17 квітня Данія оголосила про виділення нового пакету військової допомоги для України на 2,2 млрд данських крон (близько €295 млн), у якому 200 млн крон (€28,5 млн) – на підтримку українських виробників оборонно-промислового комплексу.
Торік українські зброярі трикратно наростили виробництво – до $3 млрд. Чинні спроможності сектору вшестеро більші за бюджет на закупівлю зброї, розповідав раніше Камишін.
Серед 500 оборонних компаній, які працюють на цьому ринку, 80% – приватні. На початку повномасштабного вторгнення приватні компанії займали 20% сектору.
Камишін заявляв, що Україна веде переговори з іноземними партнерами щодо купівлі за їхні кошти виробів української військової промисловості з подальшим переданням цієї техніки, озброєнь ЗСУ.
За низкою позицій Україна готова закривати потреби за рахунок власного виробництва. Йдеться про бронетехніку, всі види (наземні, літальні, морські) безпілотних систем, артилерійські системи.