Чому скоротилися видатки держбюджету в січні

За січень 2024 року загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету становила 150,2 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Мінфіну з посиланням на дані Держказначейства. Видатки у грудні 2023 року становили 401,4 млрд грн.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Найбільше спрямовано на оплату праці з нарахуваннями – 75,9 млрд грн, або 50,5% від загального обсягу видатків, витрачених за січень 2024 року.
  • Зокрема, на грошове утримання військовослужбовців – 57,4 млрд грн, що майже удвічі менше, ніж у грудні 2023 року (107,8 млрд грн). 

Видатки держбюджету в січні скоротилися у 2,6 раза, до 150 млрд грн /Фото 1

Контекст

Раніше в коментарі Forbes голова бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа заявила, що видатки у січні були на 86 млрд грн меншими за план на місяць. Непріоритетні видатки Мінфін посунув у часі, пояснила вона. Та військові й соціальні видатки були забезпечені в повному обсязі. 

Політична криза в США все більше підважує шанси українського бюджету отримати хоч якісь кошти від Вашингтона цьогоріч. Ціна питання – принаймні $7,85 млрд. Які інші опції є в української влади, враховуючи потенційну потребу в сотнях мільярдів на додаткову мобілізацію, читайте в матеріалі Forbes.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *