Chevron виграє битву за Hess. Гаяна стає новим центром нафтової експансії

Арбітражна палата в Парижі дозволила Chevron завершити купівлю конкуруючої Hess, відхиливши претензії Exxon Mobil на частку в нафтогазовому проєкті в Гаяні. Це відкриває шлях до одного з найпотужніших поглинань у нафтовій галузі за останні роки, пише WSJ.

Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.

Деталі

  • Міжнародна торгова палата відхилила претензії Exxon, яка намагалася заблокувати угоду Chevron і Hess, посилаючись на право першої відмови щодо частки Hess у гігантському офшорному проєкті Stabroek у Гаяні. Chevron наполягав, що корпоративне поглинання не підпадає під це право. 
  • Рішення арбітражу стало фіналом тривалого юридичного протистояння між двома нащадками нафтової імперії Standard Oil, зазначило видання.
  • Одразу після рішення Chevron оголосив про завершення угоди з Hess і плани включити гендиректора Hess Джона Гесса до своєї ради директорів. 
  • Акції Hess зросли на 8%, Chevron – на 3,7%, тоді як котирування Exxon залишилися майже незмінними.
  • Exxon залишається оператором родовища Stabroek у Гаяні з часткою 45% та обсягом видобутку близько 650 000 барелів на добу. Учасником консорціуму також є китайська Cnooc (25%). 
  • До 2027 року планується наростити видобуток до 1,2 млн барелів на добу, що перетворить Гаяну на одного з найбільших нафтовидобувників світу на душу населення.

Новий уряд зі старих облич. П'ять перестановок, три підвищення, два обʼєднання й половина міністерств – без змін. Як виглядає уряд Юлії Свириденко? Інфографіка /Фото Юлія Свириденко/Facebook

Популярне Категорія Гроші Дата 17 липня Новий уряд зі старих облич. П’ять перестановок, три підвищення, два обʼєднання й половина міністерств – без змін. Як виглядає уряд Юлії Свириденко? Інфографіка

Контекст

Угода стала критично важливою для Chevron, яка після складного року потребує оновлення портфеля. Без Hess компанія мала б шукати нову велику ціль для поглинання. 

Тепер Chevron зміцнює свої позиції: загальний обсяг видобутку наближається до 4 млн барелів нафтового еквівалента на добу. Серед ключових перспектив – проєкти в Казахстані, Аргентині, східному Середземномор’ї та у сфері нафтохімії.

Для Exxon поразка в арбітражі не стала серйозним ударом: компанія відновилася після кризи 2020 року, коли зафіксувала рекордний збиток у $20 млрд і втратила місце в індексі Dow Jones. 

Після початку війни в Україні та зростання цін на енергоносії компанія повернулася до прибутковості, провела реструктуризацію та виплатила рекордні суми акціонерам. Exxon заявила, що поважає рішення арбітражу й готова співпрацювати з Chevron у Гаяні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *