В Україні спостерігається збільшення частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок для досягнення миру з Росією, до 38%, порівняно з 32% у жовтні, свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 2–17 грудня 2024 року.
Ключові факти
- Згідно із опитуванням, частка тих, хто категорично проти жодних поступок, знизилася. Станом на грудень 51% українців виступали проти жодних територіальних поступок (на початку жовтня було 58%).
Популярне Категорія Гроші Дата 01 січня Яким буде курс долара, рівень інфляції та наскільки зросте ВВП. Прогноз на 2025 рік від ЦЕС, Dragon Capital, ICU, KSE, Oxford Economics та НБУ
Інфографіка: КМІС
- Порівняно з початком жовтня, у всіх регіонах є тенденція до деякого зростання готовності до поступок. Водночас у всіх регіонах зберігається тенденція до переважання тих, хто виступає категорично проти поступок.
- В рамках опитування іншим респондентам ставили запитання, скільки, на їх думку, людей в Україні згодні з твердженням про доцільність територіальних поступок.
- Серед респондентів 78% змогли дати певну відповідь (решта 22% сказали, що їм важко відповісти) і серед них у середньому відповідь була 43%. Тобто «в середньому» 43% українців на підконтрольних територіях готові до поступок, а це лише трохи більше фактичних 38%.
Контекст
КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія), загалом було опитано 2000 респондентів.
Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України. Запитання про загалом готовність до територіальних поступок ставилося 985 респондентам. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищує 4,1%.