Україні для нарощування оборонної спроможності необхідні інвестиції – Шмигаль

Україні, щоб нарощувати оборонні спроможності, необхідні інвестиції, зокрема, за прикладом “данської моделі”.

Як передає Укрінформ з посиланням на Кабінет Міністрів України, про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з Президентом Європейської Ради Антоніу Коштою, Високою представницею ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каєю Каллас та комісаркою з розширення Мартою Кос.

За словами Прем'єр-міністра, цей візит є жестом непохитної підтримки та солідарності керівництва Євросоюзу з Україною в боротьбі з російською тиранією.

Глава Уряду зауважив, що ключова складова стійкості України — послідовна й вчасна фінансова допомога партнерів. Він подякував ЄС за ініціативу Ukraine Facility, відзначивши, що Україна продовжує виконувати свої зобов’язання.

“Також дякуємо за готовність взяти на себе частину коштів країн G7 на 50 млрд доларів за рахунок заморожених російських активів. Очікуємо, що перший транш буде виділено на початку січня 2025 року”, – зазначив Прем’єр-міністр.

Він також акцентував, що Україна потребує достатньо зброї для перемоги, а не лише для стримування. Тож важливою темою розмови стала оборонна підтримка.

“Україна суттєво збільшила потужності оборонно-промислового комплексу. Потрібно забезпечити необхідні інвестиції, зокрема, за прикладом “данської моделі”, аби продовжити нарощування української оборонної спроможності”, – наголосив глава Уряду.

Сторони обговорили важливі деталі до 15-го пакету санкцій ЄС. Як зауважив Шмигаль, Україна розраховує, що всі суверенні активи РФ на території ЄС будуть конфісковані, а санкційний тиск на агресора надалі посилюватиметься. Такі рішення стануть сигналом для Росії та решти світу, що союзники чітко налаштовані на перемогу України.

Учасники зустрічі також зосередились на подальших кроках з євроінтеграції. Зокрема, вже на початку 2025 року планується відкриття перших переговорних кластерів. Сторони обговорили інтеграцію України до внутрішнього ринку ЄС на стадії переговорів. Зокрема питання лібералізації торгівлі з ЄС.

Читайте також: Сибіга і Каллас обговорили у Києві пріоритети України та ЄС

"Наша мета на період до вступу України в ЄС максимально лібералізувати торгівлю на рівні не меншому, ніж чинні автономні торгові преференції. Також угода АСАА і режим внутрішнього ринку для послуг роумінгу мають стати пілотними проектами повної правової інтеграції України у промисловому і телекомунікаційному секторах", — наголосив Прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що абсолютно реально відкрити два переговорні кластери з ЄС на початку наступного року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *