Кабінет Міністрів України запропонував інвесторам умови реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутися до 1 серпня 2024 року.
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.
"Сьогодні, 17 червня, Уряд України публічно повідомив, що з 3 по 14 червня Україна проводила закриті зустрічі з представниками Комітету власників єврооблігацій, до складу якого входять великі інституційні та інші довгострокові інвестори, які володіють близько 20% єврооблігацій України. Метою зустрічей було обговорення умов реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутись до 1 серпня 2024 року, збирання відгуків від ринку та погодження структури, яка була б задовільною для всіх сторін і дозволила б Україні досягти боргової стійкості відповідно до вимог Програми МВФ", – ідеться у повідомленні.
Зазначається, що умови реструктуризації запропоновано на основі базового макроекономічного сценарію МВФ.
Пропозиція України полягає в обміні всіх 13 серій єврооблігацій:
– або на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти (варіант 1);
– або на серію простих облігацій (варіант 2).
Деривативні інструменти з варіанту 1 буде конвертовано у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ.
У Мінфіні додали, що обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25% до 60% залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії програми з МВФ.
Читайте також: Мінфін упевнений, що Україна отримає необхідну на цей рік міжнародну допомогу в $38 мільярдів
Зазначається, що протягом наступних тижнів уряд України проведе консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників єврооблігацій та збере відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів, заявили у міністерстві.
Досягнення домовленості з інвесторами щодо умов реструктуризації очікується до 1 серпня цього року.
Як повідомлялось, програма співробітництва України з МВФ передбачає проведення двоетапної реструктуризації зовнішнього боргу – у 2024 і 2026 роках. Перший етап – обговорення на початку 2024 року з власниками зовнішніх облігацій України запланованої реструктуризації боргу, що має бути завершена щонайпізніше в середині 2024 року та узгоджуватися з макроекономічними рамками програми МВФ.
Другий етап – рішення Паризького клубу кредиторів щодо остаточного врегулювання проблемного боргу у 2026 році, які мають бути достатніми для відновлення боргової стійкості у 2026 – 2027 роках.