Європейський Союз готував свою енергоінфраструктуру до ймовірного припинення транзиту російського газу територією України, тож його зупинка з 1 січня 2025 року, після завершення контракту між Україною і російським Газпромом, не вплине на енергетичну безпеку ЄС.
Про це йдеться у коментарі речниці Єврокомісії Анни-Каїси Ітконен у відповідь на запит Укрінформу.
«Припинення постачання газу через Україну з 1 січня є очікуваною ситуацією, і ЄС до неї готовий. Європейська комісія в координації з країнами-членами понад рік цілеспрямовано готувалася до сценарію відсутності транзиту російського газу через Україну з 1 січня 2025 року та забезпечення доступності альтернативних джерел постачання для держав, які можуть бути цим уражені», – йдеться у повідомленні Єврокомісії.
За словами речниці, європейська газова інфраструктура має достатню гнучкість, щоб забезпечувати постачання газу неросійського походження до країн Центральної та Східної Європи через альтернативні шляхи. Ця інфраструктура була суттєво посилена з 2022 року після введення в дію нових спроможностей для імпорту LNG (скрапленого газу).
«Вся архітектура з безпеки постачання газу до ЄС була посилена впродовж кількох минулих років, включаючи заходи з підвищення енергоефективності та розвиток відновлювальних джерел», – додала Анна-Каїса Ітконен.
Читайте також: Україна о 7:00 в інтересах національної безпеки зупинила транзит російського газу
Як повідомляв Укрінформ, 27 грудня прем’єр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна розгляне дії у відповідь на припинення Україною транзиту російського газу з 1 січня 2025 року. Одним із варіантів, за його словами, є припинення постачання електроенергії, яка вкрай потрібна Україні.
У Міністерстві енергетики України заявили, що опрацьовують варіанти щодо отримання електроенергії з інших напрямків.