У світі рекордно зросли ціни на арабіку

Кава досягла рекордного максимуму цін на тлі зростаючого занепокоєння з приводу глобального дефіциту пропозиції.

Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

Ф'ючерси на сорт арабіки, який використовується для приготування спеціальних сортів кави, цього року зросли приблизно на 80% на тлі неврожаю у ключових виробників. У вівторок вони зросли на 4,9%, досягнувши найвищого рівня з 1972 року.

Ф'ючерси на арабіку в середу в Нью-Йорку подорожчали на 4% до $3,434 за фунт. Ціни перевищили попередній історичний максимум, встановлений у 1977 році, коли ринок був уражений руйнівними бразильськими морозами 1975 року, які вплинули на майбутні врожаї.

Побоювання щодо майбутніх поставок у Бразилії, яка є найбільшим виробником арабіки, зросли після сильної посухи на початку цього року. Водночас викликає занепокоєння виробництво у В'єтнамі – найбільшому виробнику дешевшої робусти – після того, як його ключовий кавовий пояс постраждав від посухи, а на початку збору врожаю пішли проливні дощі.

Зіткнувшись зі скороченням, постачальники вже підвищили ціни на каву і відмовилися від знижок, щоб захистити свою маржу, і попередили, що попереду можливе ще більше зростання.

Перспективи виробництва в Бразилії також погіршуються. Великий трейдер Volcafe Ltd. знизив прогноз виробництва арабіки в країні після того, як огляд посівів показав серйозний вплив тривалої посухи. Прогнозується, що Бразилія виробить лише 34,4 млн мішків арабіки в наступному сезоні, що приблизно на 11 млн мішків менше, ніж у вересні цього року. Це означає, що світове виробництво кави може не дотягнути до попиту на 8,5 млн мішків у сезоні 2025-26 рр., що ознаменує безпрецедентний п'ятий рік дефіциту, кажуть аналітики.

Читайте також: Ціни на каву сягнули найвищого рівня за останні 47 років – Bloomberg

Ф'ючерси на апельсиновий сік також близькі до найвищого рівня після того, як посуха і хвороби вразили дерева в Бразилії, яка є найбільшим виробником соку.

Як повідомляв Укрінформ, ф'ючерси на какао досягли найвищого рівня за останні сім місяців, оскільки перспективи виробництва какао в Західній Африці погіршуються, що ставить під загрозу світові поставки в період історично низьких запасів.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *