Міністерство енергетики на виконання доручення ОП співпрацює максимально з МАГАТЕ, щоб міжнародні партнери, агентства розширили моніторингову місію на інші об’єкти енергетичної сфери, а саме — на ключові підстанції.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив заступник міністра енергетики Микола Колісник, передає кореспондент Укрінформу.
«Міністерство енергетики на виконання доручення Офісу Президента співпрацює максимально з МАГАТЕ, щоб міжнародні партнери, агентства розширили свою моніторингову місію на інші об’єкти енергетичної сфери, а саме — на ключові підстанції. Уже є перші результати. Робота у цьому напрямку ведеться і досить активно», – зазначив заступник міністра.
Читайте також: МАГАТЕ: Росія має негайно вивести військових і персонал із ЗАЕС
Відповідаючи на запитання щодо імовірних ударів РФ по об’єктах ядерної енергетики України, Колісник сказав, що відповідну інформацію від спецслужб передано міжнародним партнерам. Окрім цього, відповідні дані передані МАГАТЕ.
На переконання Міненерго, атака на ключові підстанції несе пряму загрозу для енергетичної та радіаційної безпеки всього регіону.
«Відповідно, з метою уникнення такого інциденту ми максимально закликаємо всіх міжнародних партнерів у частині протидії ворогу у його намірах», – зазначив він.
Також заступник міністра енергетики зазначив, що наразі триває ремонтна кампанія щодо об’єктів цивільної енергетичної інфраструктури, (пошкоджених через удари РФ — ред.).
«Фактично ми зосереджені на тому, щоб максимально відновити роботу тих енергетичних об’єктів, де можливо здійснити ремонти. З цією метою ми активно взаємодіємо з міжнародними партнерами — для того, щоб отримати все необхідне обладнання і щоб вся ремонтна кампанія відповідала необхідним та встановленим графікам», – повідомив Колісник.
Читайте також: Галущенко і Гроссі обговорили розширення місій МАГАТЕ на українські підстанції
Заступник міністра зазначив, що міжнародна допомога досить зосереджена на будівництві нової генеруючої потужності, розподіленої генерації в кожному населеному пункті — це і когенераційні установки, і мобільні установки з генерації теплової енергії, електроенергії, якраз із метою комплексної підготовки до опалювального сезону.
Він додав, що лише за цей рік українська держава через російські атаки втратила до 9 гігават саме генеруючої потужності, яка допомагала і допомагає покривати пікові навантаження.
Читайте також: Галущенко обговорив із делегацією США, як убезпечити критичні для АЕС підстанції від атак РФ
Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга поінформував Міжнародне агентство з атомної енергії про підготовку РФ ударів по критичних обʼєктах ядерної енергетики України напередодні зими.