Протягом минулого тижня експортний попит на фуражний ячмінь в Україні залишався досить високим, що призвело до подальшого зростання цін у портах до 10 тис. -10,1 тис. грн/т.
Про це повідомляє Електронна зернова біржа, передає Укрінформ.
Зазначається, що частина трейдерів уже закупила необхідні обсяги та призупинила активні закупівлі. Деякі перенесли поставки з липня на серпень, що наприкінці тижня знизило ціни попиту з максимальних рівнів.
«Експортні ціни на ячмінь в Україні за тиждень зросли на 300-400 грн/т до 10000-10100 грн/т або 207-210 дол./т з доставкою до чорноморських портів, але за великі партії з швидкою доставкою можна було отримати преміальну ціну», – йдеться у повідомленні.
Аналітики нагадали, що на 18 липня в Україні намолочено 2,18 млн т ячменю з середньою врожайністю 3,3 т/га (порівняно з 3,76 т/га торік). До того ж, опади у західних регіонах України призупинили збирання, що також не сприятиме нарощуванню поставок.
Читайте також: В Україні намолотили понад 7,2 мільйона тонн зернових та зернобобових
У сезоні 2025/2026 років Україна експортувала лише 56 тис. т ячменю проти 276 тис. т, за аналогічний період торік, що підтверджує затримку поставок.
Зокрема, трейдери не готові продавати нові обсяги ячменю на світовому ринку. Тож фермерам потрібно скористатись високими цінами на старті сезону, оскільки пізніше попит може обвалитися.
Минулого тижня ціни на фуражний ячмінь отримали підтримку від різкого зростання цін на фуражну пшеницю на 5-6 дол./т до 210-214 дол./т на тлі невеликої частки фуражу в новому врожаї.
Проте надмірні опади в центральних і західних регіонах, які покращують стан посівів кукурудзи та збільшують частку фуражної пшениці, можуть стримати подальше зростання цін на ячмінь, вважають аналітики.
Як повідомлялось, упродовж другого тижня липня експортні ціни на пшеницю в Україні зросли до 212-215 дол./т на тлі затримки збирання врожаю та низької врожайності на півдні країни.