Питання вільного судноплавства у Чорному морі можна вирішити на Саміті миру – Зеленський

Питання продовольчої безпеки та вільного судноплавства в Чорному морі можливо вирішити під час Саміту миру.

Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський повідомив журналістам після двосторонньої зустрічі з Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом.

«Інавгураційний саміт, на якому буде одним із пунктів саме питання food security, продовольчої безпеки. Вона дуже сильно пов’язана з вільним судноплавством», – сказав він.

Зеленський запевнив, що Україна та міжнародні партнери дуже зацікавлені у тому, щоб продовжував працювати зерновий коридор, «який забезпечує експортом продукції інші держави, а також забезпечує стабільною економікою нашого фермера, і наш бюджет».

«Таке рішення (щодо вільного судноплавства у Чорному морі – ред.) може бути на засіданні саміту», – наголосив глава Української держави.

Президент України зазначив, що «всім важливо знати, що є не лише порти Великої Одеси».

Водночас він додав, що Україна та партнери зацікавлені у тому, щоб працював Дунайський коридор і розширювався обсяг судноплавства.

Читайте також: Президенти України та Туреччини обговорили питання продовольчої безпеки

«А також ми розраховуємо, що до Миколаєва прийде також це. Дуже хочемо, щоб Миколаїв економічно розростався і почав жити. Ми розраховуємо, що порт Миколаєва відновить свою діяльність, що надасть тисячі робочих місць», – відзначив Зеленський.

Як повідомлялося, у пункті 2 Формули миру Володимира Зеленського «Продовольча безпека» зазначається, що питання продовольчої безпеки має бути позбавлене збройної складової (deweaponized).

Зокрема, необхідно забезпечити вільне, повне та безпечне судноплавство в Чорному та Азовському морях, відновити суверенний контроль України над українськими портами, створити нові порти й розширити асортимент українських товарів, що транспортуються морем.

Як повідомляв Укрінформ, запрошення на перший Глобальний саміт миру, який незабаром відбудеться у Швейцарії, отримають від України понад 160 держав.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *