Органи прокуратури Хмельниччини, які входять до складу робочої групи “Прозорість та підзвітність”, цьогоріч пред’явили 66 позовів із вимогами про стягнення ₴28 мільйонів незаконно отриманих активів при проведенні публічних закупівель.
Про це повідомили у Хмельницькій ОВА, передає Укрінформ.
“Серед них: 27 позовів на суму ₴3 мільйони щодо порушень законодавства у сфері публічних закупівель, чотири позови на суму майже ₴18 мільйонів щодо збитків внаслідок безпідставного завищення підрядниками виконаних робіт та інші порушення законодавства”, – йдеться у повідомленні.
Також, як зазначається, виявлені факти вчинення учасниками закупівель антиконкурентних дій, які призводять до підвищення вартості предмета закупівлі, а відтак – додаткових витрат із бюджету. До суду передані три такі позови з вимогою визнання недійсними договорів на закупівлю окремих товарів та повернення бюджетних коштів у сумі ₴4 мільйони.
В окружній прокуратурі міста Хмельницького навели Укрінформу приклад, як днями суд задовольнив їх вимоги про повернення державі ₴1,7 мільйона, витрачених на закупівлю електричних велосипедів.
Читайте також: Фонд гарантування у квітні провів понад 50 успішних аукціонів із продажу активів банків
“Державна установа обласного значення незаконно провела процедуру закупівлі електровелосипедів для потреб закладу. В обхід відкритих торгів уклала договір із заздалегідь визначеним учасником”, – уточнили в прокуратурі.
Як повідомляв Укрінформ, очікувана вартість закупівель через Prozorro торік зросла на 70% – до 622 мільярдів.
Фото: Хмельницька облпрокуратура