На території Польщі стоять 2250 вантажівок, найбільші черги – у трьох пунктах пропуску

Польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок, пропускаючи по кілька вантажних транспортних засобів на годину в обох напрямках на всіх пунктах пропуску. У чергах на території Польщі перебуває 2250 вантажівок.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

"Як і раніше блокуються 6 напрямків. Взагалі польські протестувальники не пропускають вантажівки, які їдуть з України, через пункт пропуску "Ягодин". За останні дні тут нульові показники на виїзд з України. На в'їзд в Україну на цьому напрямку перетнуло кордон за минулу добу 65 вантажівок. Це вкрай низький показник перетину кордону через цей пункт пропуску, адже його пропускна спроможність 1200-1400 вантажних транспортних засобів за добу в обох напрямках", – сказав речник.

Читайте також: Кулеба – європейським урядам: Треба чесно поговорити з фермерами, а не звинувачувати Україну

За його словами, також дуже низькі показники перетину кордону через дії польських фермерів продовжують зберігатися у напрямку пункту пропуску «Шегині» – за минулу добу кордон тут перетнуло 45 вантажівок в обох напрямках.

Станом на ранок сьогодні в чергах на території Польщі перебуває 2250 вантажівок, найбільше навпроти пунктів пропуску "Краківець", "Ягодин" та "Рава-Руська". Легкові і автобуси скрізь вільно перетинають кордон, для цієї категорії транспорту по той бік кордону рух не обмежується, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від європейського зеленого курсу.

Читайте також: Польські фермери за тиждень знову протестуватимуть у Варшаві

За цей час сталося п'ять випадків висипання українських агрокультур з вантажних вагонів на колії чи з вантажівок на дорогах. У цих випадках справи розслідувала поліція, і матеріали передавалися до прокуратури. З цього приводу глава МВС Польщі Марцін Кєрвінський заявив, що висипання українського зерна з транспортних засобів у Польщі є неприпустимим, польська влада реагуватиме на такі прояви анархії і затримуватиме винуватців.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *