Міжнародне енергетичне агентство сумнівається, що РФ зможе підтримувати нинішній рівень видобутку нафти

Погіршення російського експорту нафти і нафтопродуктів ставить під сумнів здатність Росії підтримувати свої виробничі потужності.

Про це йдеться у щомісячному звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

У МЕА зазначають, що обсяги експорту нафти і нафтопродуктів з Росії у червні 2025 року залишалися на надзвичайно низькому рівні, на п’ятирічному сезонному мінімумі, і це ставить під сумнів здатність Росії підтримувати свої виробничі потужності у видобувній галузі.

Зауважується, що потоки погіршувалися протягом більшої частини 2024 та 2025 років.

Читайте також: Експорт російської нафти впав до найнижчого рівня з лютого – Bloomberg

У червні 2025 року щоденне завантаження російських нафтосховищ було стабільним, на рівні 4,68 мільйонів барелів, водночас щоденний експорт продукції знизився на 110 000 барелів – до 2,55 мільйонів барелів.

Наразі МЕА не змінило свою оцінку сталого видобувного потенціалу Росії, визначивши його на рівні 9,8 мільйонів барелів. Це означає, що цей рівень може бути досягнутий протягом 90 днів і утримуватися протягом тривалого періоду.

За даними агентства, у червні видобуток нафти у Росії, за винятком конденсату, становив 9,19 мільйонів барелів на день, що на 140 000 барелів на день більше, ніж цільовий показник, встановлений країнами ОПЕК+ на цей місяць.

Попри падіння загальних поставок нафти за кордон, прибутки від експорту Росії у червні зросла на понад 800 мільйонів доларів до 13,6 мільярдів доларів, що на 6,4% більше, ніж у травні. Цьому сприяло зростання середніх світових цін на нафту на тлі занепокоєння щодо поставок через напруженість на Близькому Сході, зазначили в МЕА.

Читайте також: Україна буде ініціювати санкції проти країн, які найбільше купують російську нафту – Сибіга

Дані відстеження суден Bloomberg також вказують на падіння російського морського експорту сирої нафти, який минулого місяця досяг найнижчого рівня із лютого. Однак, за оцінками Bloomberg, у червні обсяг роботи нафтопереробних заводів РФ залишався на належному рівні, незважаючи на сезонне технічне обслуговування, що зменшило морські поставки.

Як повідомляв Укрінформ, обсяги експорту російської нафти впали до найнижчого рівня з лютого.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *