Країни Групи семи (G7) та Європейський Союз обговорюють план щодо використання понад 250 мільярдів доларів із заморожених активів російського центрального банку як заставу для допомоги у фінансуванні відновлення України.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg.
Згідно з пропозицією, що обговорюється, союзники України можуть випустити боргові зобов'язання, для фінансової допомоги у відбудові Україні, використовуючи заморожені російські активи як заставу для погашення боргу.
Прихильники плану вважають, що будь-яке врегулювання конфлікту згідно з міжнародним правом призведе до того, що Росія буде зобов’язана заплатити за шкоду, якої вона завдала Україні.
За словами співрозмовників, якщо Росія відмовиться це робити, тоді можуть бути висунуті претензії на заморожені активи РФ.
Наразі обговорення плану ведеться на технічному рівні, іншими словами, політичне рішення з цього питання ще не ухвалене.
При цьому один зі співрозмовників зазначив, що деякі країни хочуть рухатися в цьому питанні «швидше, ніж інші».
Раніше країни Групи семи пообіцяли змусити Росію заплатити за відновлення України та залишити замороженими її активи, доки вона сама цього не зробить.
Читайте також: Кулеба переконаний, що рішення про використання заморожених активів РФ буде ухвалено у 2024 році
Як повідомляв Укрінформ, адміністрація США офіційно підтвердила проведення переговорів із союзниками й партнерами щодо можливості конфіскації заморожених активів РФ для їх залучення до відбудови України.
Росія ж готується до судового оскарження будь-яких кроків США та ЄС щодо конфіскації заморожених активів свого центрального банку у розмірі 300 млрд дол. на користь України.