МВФ надасть України кредит на майже мільярд доларів

Україна та Міжнародний валютний фонд знаходяться на завершальному етапі переговорів щодо отримання траншу в розмірі 900 мільйонів доларів. Для Уряду України це стає актуальним на тлі призупинення фінансової підтримки зі сторони Сполучених Штатів.

Про це пише Bloomberg. Угода між Україною та МВФ може бути укладена вже у найближчий четвер, проте її ще має схвалити виконавча рада МВФ.

Ця виплата стане частиною ширшої фінансової стратегії, розробленої як запасний варіант у разі подальших затримок або неможливості отримання допомоги від США. Вона є першою з чотирьох запланованих виплат на цей рік, загальний обсяг яких має скласти 5,4 мільярда доларів.

Планування такого кредитування з боку МВФ є безпрецедентним, оскільки фонд рідко вступає у фінансові зобов’язання з країнами, що знаходяться у стані воєнного конфлікту. Фонд може суттєво поліпшити економічну спроможність уряду.

Місія МВФ в Києві

За словами Степаняна, делегація МВФ на чолі з заступником директора Європейського департаменту МВФ Умою Рамакрішнан розпочинає у Києві зустрічі з представниками влади України та іншими партнерами. Обговорення фокусуватимуться на цілях економічної політики України та викликах. За словами постпреда, команда МВФ наступного дня, 13 лютого, братиме участь в першому засіданні керівного комітету Фонду розвитку потенціалу України, що адмініструється МВФ.

На цій зустрічі представники влади України, партнери з розвитку та фахівці МВФ обговорять “пріоритети щодо посилення спроможностей України та підтримка МВФ цього важливого завдання”. Вже 17 лютого місія МВФ на чолі Гевіном Греєм розпочне дискусії з українськими посадовцями у Варшаві у контексті третього перегляду програми розширеного фінансування, що підтримується МВФ.

До Києва у понеділок прибула делегація Міжнародного валютного фонду (МВФ). Команда організації зустрінеться з представниками влади України. Планується обговорення цілей економічної політики держави.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Унікальна можливість почути пряму думку від ветерана війни, Юрія Гудименка, щодо звільнення з посади головнокомандувача Збройних Сил України, Валерія Залужного. Він не лише поділиться своїми враженнями від цього рішення, але й висловить свої думки щодо репутації нового головкома, Олександра Сирського, серед військових колег. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб отримати більше цікавих деталей та аналізу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *