Мінекономіки каже про загрозу промисловому безвізу з ЄС через законопроект Слуг Народу: подробиці

Законопроект нардепів від “Слуги народу” Марʼяна Заблоцького та Олександра Куницького про заборону експлуатації деяких автомобілів у разі прийняття Верховною Радою загрожуватиме промисловому безвізу з ЄС. До такого рішення офіційно прийшло Міністерство економіки України. Заборона користування авто без сертифікату відповідності може призвести до підвищення цін на авто, а також ускладнить виконання забов’язань перед ЄС щодо співпраці в автомобільній галузі.

Про це у висновку щодо законопроекту зазначило Міністерство економіки, пише “Судово-юридична газета”.

Законопроект пропонує заборонити експлуатування населенням тих автівок, у яких не буде сертифікату відповідності. Автори законопроекту зазначили, що вони прагнуть забезпечити відповідність українського законодавства європейському, оскільки Угода про асоціацію з Євросоюзом передбачає зобов’язання щодо виконання технічних регламентів та стандартизації.

Проект закону №9460 вводить поняття документа, який підтверджує відповідність транспортного засобу вимогам технічних регламентів та екологічних норм – такі документи, видані іншими органами, будуть визнаватись відповідними вимогам Євросоюзу та FIA, очікують автори ініціативи.

На думку Мінекономіки, “прийняття запропонованих законопроектом 9460 змін негативно впливатиме на виконання Україною зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію, оскільки запровадження одностороннього визнання результатів оцінки відповідності, проведених в державах-членах ЄС, нівелює досягнуті результати в рамках переговорного процесу стосовно укладення Угоди АСАА (промислового безвізу) в перших пріоритетних секторах промислової продукції, а саме машин”.

Також, на думку міністерства, ініціатива нардепів може спричинити підвищення цін на транспортні засоби через необхідність оновлення автопарку уб’єктів господарювання всіх форм власності. Це в умовах воєнного стану також призведе до підвищення рівня споживчих цін на автомобілі, очікують у міністерстві.

Як зазначає видання, законопроект Заблоцького-Куницького 9460 повністю дублює за змістом попередній законопроект Заблоцького під номером 9210. На думку авторів публікації, це було зроблено з метою провести даний законопроект через інший комітет. 

“Законопроект 9210 не був підтриманий у Комітеті ВР з питань правоохоронної діяльності, отримав негативні висновки від Дослідницької служби Верховної Ради, ГНЕУ парламенту та Міністерства. Не знайшовши підтримки, Заблоцький та Куницький внесли новий законопроект, штучно змінивши профільний Комітет на парламентський Комітет з економічної політики, який очолює Дмитро Наталуха. Чому ці депутати вважають, що через Комітет Дмитра Наталухи цю законотворчість “продавити” легше – поки невідомо”, – йдеться у публікації.

Також Міністерство зазначило, що реєстрація транспортного засобу в країнах, де застосовуються мінімальні вимоги безпеки, не може бути прирівняна до здійснення оцінки відповідності вимогам, що діють в Україні. Ураховуючи зазначене, законопроект Мінекономіки не підтримало.

Тепер 8 серпня законопроект має розглянути комітет з питань економічної політики, йдеться у публікації.

Розмитнення авто

Раніше ми повідомляли, що Верховна Рада може повернути розмитнення іномарок “під нуль”. Відповідні законопроекти про нові пільги на авто були внесені до українського парламенту.

Зокрема, законопроект №9058 передбачає нульове розмитнення для учасників бойових дій. Очікується, що це дозволить користуватися “пільговими” авто й іншим українцям, наприклад, первинної реєстрації на документи учасників бойових дій.

Ще один проект закону — №9209. Він передбачає безмитний ввіз авто для тих: хто втратив свою машину через воєнні дії.

Найбільш “широкий” законопроект – про тотальне повернення “євроблях”, №9473.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *