Як продавати в Instagram: особливості ведення бізнесу в соцмережі

Попри високу конкуренцію, український бізнес досі використовує Instagram як платформу для продажів. Бренди купують рекламу в інфлюенсерів і Telegram-каналів, щоб наростити свої акаунти. Як бізнесу ефективно використовувати Instagram у 2024 році?

Співзасновники бренду одягу Solmar Ольга та Сергій Костецькі у 2018 році починали власний бізнес в Instagram: перепродавали речі з хмельницького ринку, а потім речі власного бренду. Через шість років у Solmar 17 шоу-румів по Україні, але 40% продажів припадає на онлайн-канали продажу.

Для початківців у бізнесі Instagram дає можливості для тестування продукту. Так, у липні 2022 року, ще до запуску продажів, виробництво солодощів FIZI запустило Instagram-сторінку. «Це був етап «спойлеру»: він тривав два тижні, ми збирали перші контакти для бази розсилок, робили розсилку по блогерах і набирали аудиторію на сторінці», – каже власник FIZI Олександр Паньковецький.

Наразі близько 30% замовлень на сайті генерує Instagram, середній чек – 750 грн, додає він. Виторг ТОВ FIZI за п’ять місяців 2022-го сягнув 462 000 грн, свідчать дані YouControl. За півтора року бренд зібрав аудиторію в Instagram більш як у 30 000 підписників. 

У 2022 році Instagram втратив 4,1 млн користувачів з України, і тепер його аудиторія становить 11,6 млн. Ці втрати не включають користувачів з Донецької та Луганської областей, на яких у Meta тепер неможливо таргетувати. Про це йдеться у дослідженні соцмереж за січень 2023 року, яке провела комунікаційна агенція plusone social impact.

Як український бізнес залучає аудиторію в Instagram у 2024 році?

Бренди і блогери 

Наразі існує декілька каналів ефективного залучення аудиторії в Instagram: взаємодія з інфлюенсерами, реклама в Instagram та Telegram-каналах, каже СЕО performance-marketing agency Webpromo Юрій Копишинський. Найбільш бюджетним каналом він вважає співпрацю бренду з амбасадорами, котрі вже використовують товар чи послугу компанії і готові про це розповісти.

Амбасадорами можуть бути як нішеві блогери, що мають певну експертизу, так і блогери-мільйонники, каже Копишинський. 

Для ефективної співпраці між блогером та комерційним брендом треба визначити конкретні цілі, як-то збільшення продажів, покращення репутації на ринку або поширення філософії бренду, каже українська співачка та інфлюенсерка Анна Трінчер. У співпраці з блогером найбільше охоплень набирає невимушена й у притаманному блогерові стилі реклама, додає вона.

Канал №1 для молоді

Джерело: дослідження HubSpot «The State of Marketing 2024»

  • Соціальні мережі є каналом №1 для отримання інформації про продукт для покоління Z і міленіалів. 31% споживачів використовують соціальні мережі, щоб знайти відповіді на запитання.
  • 17% користувачів соціальних мереж повідомляють, що здійснюють покупки у соціальних мережах.
  • 87% продавців із соціальних мереж кажуть про ефективність продажів на платформах, а 59% – що вони здійснили більше продажів у соціальних мережах у 2023 році, ніж у 2022-му.
  • 19% користувачів соціальних мереж повідомили, що надсилали DM (Direct Message) для обслуговування у 2023 році, що на 45% більше, ніж у 2022-му. Один з пʼяти молодших споживачів віддає перевагу обслуговуванню через DM.

Читати більше Згорнути

У 2018 році реклама у блогерів коштувала 500–700 грн за Instagram Stories. З одного такого розміщення Solmar могли отримати 200–300 замовлень і 10 000–15 000 підписників. «Найбільшу базу клієнтів ми зібрали саме від реклами блогерів і таргету разом», – каже Костецька. 

Нині реклама у топблогерів коштує близько $1000, але вже не приносить Solmar такої кількості замовлень, каже Костецький «Це вже як нагадування про бренд», – говорить він. Блогери втратили фактор довіри через постійні рекламні інтеграції без обʼєктивного тестування товарів, додає Копишинський із Webpromo.

Instagram-сторінка Solmar.

Instagram-сторінка Solmar.

Вихід у Stories із рекламою від нішевого блогера за вартістю може не відрізнятися від реклами у блогера-мільйонника, каже Копишинський. Ціни на розміщення такої рекламної інтеграції стартують від 10 000 грн, середня вартість – 15 000–20 000 грн, додає він. Наприклад, вартість рекламної Instagram Stories у Анни Трінчер – від 25 000 грн, ділиться блогерка. Станом на лютий на її сторінці в Instagram понад 2,1 млн підписників. 

Особливу увагу у 2024 році Head of SMM Postmen Марія Касаткіна радить приділити генерації UGC та пошуку лояльних амбасадорів бренду. «Тенденція people to people щороку набуває шалених обертів, підвищує продажі та впізнаваність продукту», – додає вона.

Будувати відносини з інфлюенсерами можна різними шляхами – починаючи від бартеру з блогерами-початківцями до масштабних інтеграцій на платній основі. Найчастіше такі інтеграції мають нативні прояви з блогерами, які цікаво адаптують продукт у сценарій під свою аудиторію, пояснює Касаткіна.

Інші канали залучення аудиторії 

У 2024 році Instagram для бізнесу – лише один з каналів комунікації і значно менший канал продажів, каже Копишинський з Webpromo. На платформі зросла конкуренція у категорії як продуктів, так і сервісів. «Для ефективного використання Instagram потрібно залучати набагато більше ресурсів і дій, ніж це було три-чотири роки тому», – розповідає Копишинський. 

Серед доступних варіантів ефективного залучення аудиторії в Instagram є реклама у Telegram-каналах. Середня вартість рекламного посту в Telegram-каналі із близько 1 млн підписників – від 25 000 до 40 000 грн, каже Копишинський.

Виняток – реклама гемблінгу. Ціна за таку рекламу може сягати більш як 100 000 грн. «Telegram став новим каналом комунікації, – ділиться Копишинський. – За моїми підрахунками, в Telegram перетекла аудиторія до 14 млн українців». У серпні 2023-го керівник Telegram Network в агентстві з диджитал-маркетингу Netpeak Максим Цап оцінював українську аудиторію Telegram у 7–10 млн користувачів.

Основні атрибути для ведення комерційної сторінки в Instagram

Пояснює директорка з маркетингу Promodo Валерія Лавська

  • Наповнення сторінки. На сторінці в highlights має бути вся інформація про ваш бренд: місцезнаходження, доставка, відгуки, вартість. Усе, що може впливати на довіру до бренду.  
  • Менеджер, який буде на звʼязку. Зараз бренди використовують додаткові інструменти для аналізу аудиторії. Наприклад, миттєва розсилка в особисті повідомлення коли потенційний клієнт зайшов на сторінку бренду. 
  • Постійна активність. Stories – індикатор активності бренду. Якщо хоч один день не буде Stories, то це означає, що бренд помер. 
  • Емоційний контент. Комерційна сторінка має відповідати мудборду та створювати певну асоціацію. Важливо створювати настрій, за яким хочеться слідкувати, щоб у потрібний момент бути top of mind брендом.

Читати більше Згорнути

Дорожчою є таргетована реклама на платформі, але вона дає можливість контролювати вартість залучення аудиторії та працювати над покращенням її ефективності. За підрахунками Копишинського з Webpromo, для загальновживаних товарів, що продаються в Instagram, як-то речі, снеки та аксесуари, вартість залучення одного підписника з цього каналу може коштувати від $0,1–1. «Менше ніж 8 грн/підписник з таргетованої реклами добитись дуже складно», – каже Копишинський.  

Для залучення підписників на сторінку бренди також проводять розіграші та дають промо пропозиції. Вадою такого підходу є чималий відсоток «призоловів», які сфокусовані лише на пошуку безкоштовних можливостей, пояснює Копишинський.

Купівля реклами – лише один з кроків до залучення аудиторії та продажів. Для просування сторінки потрібен стратегічний підхід з аналізом конкурентів, унікальною ідеєю бренду, рубриками та форматами, каже Касаткіна. Наприклад, Solmar запустив серію експертних Reels, де консультанти розповідають як обирати речі, складати гольфи та інше. «Ми намагаємося подивитись з боку клієнта, чому він має залишитися на нашій сторінці», – каже Костецький.  

Що продавати в Instagram

В Instagram продається візуальний товар, говорить СЕО диджитал-агенції Promodo Олександр Колб. Його компанія займається розвитком соціальних мереж, веденням акаунтів та створює контент для брендів. Такої ж думки Копишинський з Webpromo. В залученні аудиторії важливу роль відіграє креативний і якісний контент. «Від якості креативу залежатиме, чи захоче потенційна аудиторія залишитися на вашій сторінці в ролі підписника, придбати товар одразу чи на перспективу», – пояснює він. Те ж саме стосується і креативності в рекламі. 

На думку СЕО Promodo, в Instagram «залітає» унікальна пропозиція – приміром, ексклюзивний товар чи низька ціна. «Добре продаються крафтові речі», – додає він. Ефективність платформи для емоційного продукту відзначає і Копишинський. 

СЕО performance-marketing agency Webpromo Юрій Копишинський. /з особистого архіву

СЕО performance-marketing agency Webpromo Юрій Копишинський. Фото з особистого архіву

Для українських виробників Instagram – ефективний інструмент, у якому є і продажі через директ, і генерація трафіку на сайт, пояснює директорка з маркетингу Promodo Валерія Лавська. «Останні роки ми бачимо пік українських виробників одягу, косметики, кераміки та аксесуарів», – каже вона. Водночас українським брендам варто приділяти увагу соціальним контекстам, цінностям, традиціям та сучасній культурі, вважає Head of SMM Postmen. «Благодійність та патріотичність стали вже неодмінним проявом у соцмережах», – додає вона. 

Instagram залишається зручною платформою для старту бізнесу і тестування продукту, але підприємці, які хочуть масштабувати бізнес, йдуть в інші канали, зокрема офлайн. Бренд Cher’17 масштабувався до девʼяти шоу-румів у Києві, Дніпрі та Одесі. Сайт Cher’17 запустився за рік після створення Instagram-сторінки, яка досі генерує 60% онлайн-замовлень.

FIZI 70% своєї продукції реалізують через ритейл. Вони представлені у «Сільпо», «Мегамаркеті», «Антошці», БРСМ, WOG, AMIC, KLO та інших мережах. 

За минулий рік Solmar відкрили ще пʼять магазинів та збільшили виторг удвічі – до 300 млн грн, кажуть Костецькі. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *