Олександр Гудков уже понад 13 років працює у фуд-бізнесі. В перші тижні пандемії він втратив усіх корпоративних клієнтів і почав новий бізнес з доставки заморожених продуктів «Гудфуд Вдома». За словами Гудкова, у 2022 році виторг компанії становив 24 млн грн. Як учаснику списку Forbes NEXT 250 вдалося використати пандемію на свою користь?
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Банкір за освітою Олександр Гудков жодного дня не працював у банку. Після закінчення університету фанат американського ситкому «Друзі» створив свій перший бізнес – доставку китайської їжі Taki box. «У ситкомі мені дуже подобалася ідея, що людям доставляють коробочки з китайською їжею», – каже Гудков.
За його словами, Taki box був першим преміальним проєктом у ніші доставки азіатської їжі. Для приготування підприємець обирав елітні продукти, але з часом на ринку зʼявилися дешевші аналоги. «Нам стало важко конкурувати за ціною», – каже Гудков.
Підприємець почав отримувати замовлення від корпоративних клієнтів і вирішив розвивати цей напрям. У 2012 році він разом з мамою та сестрою, Тамарою та Юлією Гудковими, заснував сервіс з корпоративного харчування «Гудфуд Ворк».
Першими клієнтами стали відомі ІТ- та міжнародні компанії GlobalLogic, Ciklum та «Авіс Україна». За вісім років «Гудфуд Ворк» виріс з 300 до 15 000 обідів на добу та обслуговував майже 100 офісів.
У 2019 році Гудков разом зі своїм партнером створив ІТ-проєкт Expirenza, який допомагав ресторанам отримувати зворотний звʼязок від клієнтів через QR-коди та електронні чайові. Проєкт залучив понад 500 клієнтів.
Пандемія і карантин сплутали Гудкову всі карти. «В один день усі ресторани – замовники Experienza перестали працювати», – каже підприємець. Щоб повернути 60% клієнтів, знадобилося півтора року.
Доставка обідів «Гудфуд Ворк» теж обвалилася. «З 15 000 обідів на день, які ми робили і доставляли по Києву, за тиждень залишилось нуль», – каже Гудков. Перспектива закрити бізнеси не влаштовувала підприємця, тому він вирішив запустити щось нове.
Олександр Гудков уже понад 13 років працює у фуд-бізнесі. В перші тижні пандемії він втратив усіх корпоративних клієнтів і почав новий бізнес з доставки заморожених продуктів «Гудфуд Вдома».
Олександр Гудков уже понад 13 років працює у фуд-бізнесі. В перші тижні пандемії він втратив усіх корпоративних клієнтів і почав новий бізнес з доставки заморожених продуктів «Гудфуд Вдома».
Фішка бізнес-проєкту Гудкових – виробництво вишуканих заморожених страв, що складно приготувати самотужки.
Олександр Гудков придумав робити вишукані заморожені страви з доставкою і зайняв нішу на конкурентному ринку.
Фішка бізнес-проєкту Гудкових – виробництво вишуканих заморожених страв, що складно приготувати самотужки.
Попри пандемію
На початок пандемії «Гудфуд Ворк» мала велике виробництво загальною площею понад 1500 кв. м. За словами Гудкова, ідея виготовляти заморожені продукти існувала й раніше, але була не на часі. Пандемія та скорочення замовлень пришвидшили реалізацію ідеї. Підприємці облаштували наявне приміщення камерою шокової заморозки, новими виробничими зонами та автоматичними лініями. Так з’явився сервіс доставки заморожених страв роздрібним клієнтам «Гудфуд Вдома».
Отримати прихильність клієнтів вдалося не одразу. «Ідея замовляти заморожені продукти з доставкою на початку карантину здавалася дикою», – каже Гудков. Він зізнається, що йому бракувало досвіду роботи саме на роздрібному ринку, оскільки до того він працював у В2В-продажах. Урятувати новий проєкт вдалося дружині Олександра, Олені Гудковій, – відомій блогерці та засновниці київського фестивалю «Кураж».
На початку пандемії вона та її маркетинг-команда опинилися без фестивалів і без роботи. Тож команду залучили до маркетингу в «Гудфуд Вдома». Перша ідея – розмістити оригінальні написи на коробках – зробила компанію помітною. На своїх коробках вони цитують вірші Сергія Жадана, пісні Kalush Orchestra та інших. Люди почали постити огляди та розпаковки у себе в Instagram stories. Допомогла й відомість Олени в соцмережах: в Instagram-акаунті у неї 66 500 підписників. «У нас спрацював word of mouth, і це стало початком життя проєкту «Гудфуд Вдома», – каже Гудков.