Трикомпонентний фунгіцидний протруйник Вінцит® Форте для надійного захисту насіння і сходів сої від широкого спектра хвороб — журнал Пропозиція

У сезоні 2024 року соя буде чи не найпопулярнішою культурою для вирощування в Україні.

Адже, як прогнозують експерти зернового ринку, у цьому сезоні посівні площі сої можуть зрости до 2 млн га.

Для отримання найкращих урожаїв високої якості фермери мають попіклуватись про забезпечення всіх технологічних процесів під час вирощування цієї культури. Першим і найважливішим етапом фунгіцидного захисту сої є саме підготовка насіння перед висівом. Фунгіцидний протруйник Вінцит® Форте зареєстрований для протруювання сої в нормі 1–1,25 л/т та нормою витрати робочого розчину для бобових 4–5 л/т проти пліснявіння насіння, фузаріозної кореневої гнилі та аскохітозу.

Вміст діючих речовин у Вінцит® Форте зареєстровано у наступних кількостях:

  • флутріафол – 37,5 г/л
  • тіабендазол – 25 г/л
  • імазаліл – 15 г/л

В Україні найшкідливішими хворобами сої вважаються: пероноспороз (Peronospora manshurica), аскохітоз (Ascochyta phaseolorum Sacc.), бактеріальний некроз (Pseudomonas syringae pv. glycinea). Крім того, поширеними повсюди є антракноз (Colletotrichum glycines), церкоспороз (Cercospora daizu Miura).

Основними хворобами стебла є біла гниль (Sclerotinia sclerotiorum) та рак стебла (Diaporthe phaseolorum var. Сaulivora), а найпоширенішими хворобами коріння є фузаріозна коренева гниль (Fusarium ssp.) та вугільна гниль (Macrophomina phaseolina).

Одна з таких хвороб, як фузаріоз сої, проявляється через загнивання насіння під час проростання, а потім починаються кореневі гнилі. Внаслідок цих хвороб молода рослина в’яне та гине в точці росту. Насіння в уражених бобах стає плюсклим, зморшкуватим і часто вкрите білим нальотом. Таке насіння втрачає схожість і дає інфіковані сходи.

Види збудників роду Фомопсис (Diaporthe/ Phomopsis) є найбільш поширеними та небезпечними з-поміж тих, що спричинюють пліснявіння насіння. Крім того, пліснявіння насіння сої викликають: антракноз (Colletotrichum glycines), аскохітоз (Ascochyta phaseolorum Sacc.), церкоспороз (Cercospora daizu Miura).

Аскохітоз. Основне джерело цієї інфекції — це уражене насіння. Аскохітоз є причиною випадання молодих і дорослих рослин, зниження врожаю зерна. У деякі роки з високою вологістю втрати врожаю зерна сої від аскохітозу можуть бути до 25%.

Інфікування рослин аскохітозом може відбуватися як під час проростання вже ураженого насіння, так і під час вегетації рослини сої. Найсильніше аскохітоз уражує сою у фазі сходів, наступний етап — це цвітіння/плодоутворення.

Отже, як бачимо з вищенаведеного переліку хвороб сої, протруювання насіння є невід’ємною частиною фунгіцидного захисту. Адже вчасне знищення насіннєвої інфекції забезпечує «здоровий» старт росту рослини, а профілактична дія протруйника захищає сходи від збудників хвороб, які перебувають у ґрунті та рослинних рештках. Саме для такого важливого етапу компанія FMC має у своєму портфоліо трикомпонентний фунгіцидний протруйник Вінцит® Форте, що дає змогу аграріям захистити насіннєвий матеріал перед висівом та уникнути зараження небезпечними хворобами сходів та дорослих рослин сої під час вегетації.

Розглянемо детальніше, які ж саме діючі речовини Вінцит® Форте працюють проти поширених хвороб сої: Флутріафол (триазол) — працює проти фузаріозів, церкоспорозу сої (пурпурового), який передається з насінням, та проти якого флутріафол є еталоном, септоріозу (бурої плямистості) та вугільної гнилі сої. Флутріафол є дуже системним і за проростання насіння може тривалий час зберігатися в ґрунті. Потім флутріафол поглинається коренями рослини і дуже швидко переміщується всередину рослини, коли вона росте. Таким чином забезпечується системна та тривала дія флутріафолу. Ця здатність флутріафолу (рухатися з ґрунту вгору по всій рослині) не була продемонстрована жодним іншим фунгіцидом.

Приклад такого рішення — фунгіцид Xyway® LFR® від компанії FMC, зареєстрований у США.

Тіабендазол (бензимідазол) — використовується в якості протруйника проти фузаріозів та фомопсису (раку стебла сої).

Фузаріоз сої проявляється у вигляді загнивання насіння під час його проростання, потім починаються кореневі гнилі. В результаті цієї хвороби молода рослина в’яне та гине точка росту. Далі, перед дозріванням сої, захворювання спричиняє знебарвлення стулок бобів з утворенням на них помаранчевого нальоту. Зерно в уражених бобах плюскле, зморшкувате, часто вкрите білуватим нальотом. Насіння втрачає схожість і дає інфіковані сходи.

Імазаліл (імідазол) — виявляє локально-системну дію, захищає корені рослини. Контролює збудників пліснявіння насіння різної етіології, відрізняється виключно високою активністю проти різних видів гельмінтоспоріозів, також має високу ефективність проти фузаріозної кореневої гнилі і патогенів, стійких до бензимідазолів. На біохімічному рівні дія імазалілу заснована на інгібуванні синтезу ергостерину у мембранах клітин, що впливає на проникність клітинних мембран фітопатогенів.

Вінцит® Форте не справляє негативного впливу на бульбочкові бактерії. Саме тому за одночасного застосування протруйника Вінцит® Форте та інокулянтів, за дотримання рекомендацій їхніх виробників, поєднання таких продуктів на сої підвищує вміст хлорофілу порівняно з контролем та, врешті решт, забезпечує підвищення врожайності.

У підсумку маємо продукт з трьома різними діючими речовинами, в яких різні механізми дії. Їх синергічний ефект проявляється у контролі таких небезпечних хвороб, як фузаріозна коренева гниль, пліснявіння насіння, аскохітоз. Тому Вінцит® Форте відповідає найвищим очікуванням та умовам більшості господарств України!

Рубанка Тарас, менеджер з розвитку продуктів

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *