З настанням холодів у дачників додається клопотів: необхідно підготувати господарство до зими, щоб уникнути неприємних сюрпризів навесні. Один із таких важливих кроків — потрібно злити воду із залізних бочок і закрити їх, або перевернути, інформує Ukr.Media.
Інакше вода в бочках замерзне, а як відомо — вода, перетворюючись на лід, збільшується в об'ємі. Від цього бочки можуть легко деформуватися і стати непридатними: тріснути, вигнутися, прогнутися дно, лопнути.
Добре, якщо бочки знаходяться на землі і мають невеликий об'єм. В принципі злити воду звідти не складе ніякої праці. Але що робити, якщо бочки великі й важкі? Вичерпати її відрами — довго і складно. А якщо і вистачить сил її перекинути, то ми просто заллємо весь город.
У мене є 2 методи як впоратися з цим завданням: що зробити, щоб не зливати воду з бочок і водночас вони не тріснули і не деформувалися?
Відразу скажу, обидва способи — дуже прості, нам не знадобиться ніяких особливих інструментів і пристосувань, щоб їх здійснити.
1 спосіб
Для цього нам знадобиться пластикова пляшка на 5 літрів, мотузка і якийсь вантаж (камінь, цегла). Пляшку нещільно закриваємо, залишаємо горлечком догори і прив'язуємо до неї мотузку.
На інший кінець прив'язуємо наш вантаж і опускаємо в бочку. Довжина мотузки має бути приблизно така, щоб пляшка наполовину була занурена у воду, а частина з горлечком і не до кінця закритою кришкою була над водою. На дно можна скласти кілька невеликих пляшок, наполовину наповнених піском або водою.
Таким чином, вода тиснутиме не на стінки бочки, а в першу чергу стискатиме пляшки. Їх ми потім викинемо, а бочка залишиться цілою і неушкодженою.
2 спосіб
А для цього способу нам знадобиться довга палиця, діаметром сантиметрів 5. Наприклад, держак від старої лопати. Її ми просто ставимо в бочку і притуляємо до краю. Зверху вона повинна трохи стирчати, на 15-20 см.
Щоб її не виштовхнуло можна злити трохи води або просто взяти брус важчий. Вода буде замерзати і лід ніби поповзе вгору по цій палиці і бочка не трісне і не лопне.
Джерело: ukr.media